Jules Bianchi

Zveřejněno 27. 04 2014 — Jan Pastorek
Národnost: francouzská
Startovní číslo:17
Tým:Marussia
Datum narození:3. 8. 1989
První závod:GP Austrálie 2013
Tituly:-
Oficiální stránka:jules-bianchi.com
Sociální sítě:
Statistiky:GPGuide

Závodnická kariéra mladičkého Francouze začala typicky – na motokárách. Dalším krokem byla pro Julese formule Renault 2,0, do které vstoupil v roce 2007. Už první rok slavil titul mistra světa této série. Jeho další kroky směřovaly do formule 3, v níž se stal v roce 2009 šampionem. Dále pokračovala jeho kariéra v GP2 a formuli Renault 3,5.

Do formule 1 začal Bianchi pronikat díky Jezdecké akademii Ferrari, jejímž členem Francouz je. U týmu z Maranella působil Jules jako záložní pilot a stejnou pozici pak v roce 2012 vykonával i u Force Indie. Indická stáj mu navíc poskytla příležitost aktivně se podílet na přípravách na velké ceny ve volných trénincích.

V roce 2013 se Bianchi ucházel o závodní sedačku u Force Indie, avšak neúspěšně. Jeho angažmá ve formuli 1 mu zachránila až Marussia, která na poslední chvíli přišla o předjednaného jezdce kvůli neplatícím sponzorům. Během debutové sezony v královně motorsportu Jules dokázal, že si místo v této soutěži skutečně zaslouží. Jeho výsledky sice byly ovlivněné špatnou technikou, nicméně i tak se stal nováčkem roku. U ruské stáje pilot zůstal i pro rok 2014.

Články