Hamilton: Znovu jsme si připomněli nebezpečí

Úmrtí Julesa Bianchiho znamená pro formuli 1 těžké období, které ovlivní všechny jezdce.

2 Štítky: Jules Bianchi Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 23. 07 2015 — Jan Pastorek

Úmrtí Julesa Bianchiho znamená pro formuli 1 těžké období, které ovlivní všechny jezdce.

Lewis Hamilton je jedním z pilotů, kteří se osobně zúčastnili pohřbu Julesa Bianchiho v Nice.

„Rozloučení s Julesem bylo velmi těžké pro všechny,“ přiznal. „Za sebe říkám, že bych ho býval rád znal lépe. Podle toho, co o něm vím, byl vlídný, měl velkého ducha a zářnou budoucnost.“

„Teď je před naším sportem těžká cesta. Znovu nám bylo připomenuto nebezpečí našeho sportu, nutnost ho respektovat a uvědomovat si ho, když nastupujeme do vozu. V oblasti bezpečnosti jsme hodně pokročili a já vím, že FIA dosáhne dalších zlepšení.“

Bianchiho úmrtí se podepíše na závodním víkendu v Maďarsku. V neděli před závodem všichni uctí památku francouzského jezdce minutou ticha.

„Maďarsko je krásné místo, jedno z mých oblíbených. Na Julesa budu myslet a modlit se za něj, nejen během tohoto závodu, ale po zbytek své kariéry. Vím, že by chtěl, abychom závodili stejně tvrdě jako on, a to také udělám,“ dodal Hamilton.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Hamilton: Znovu jsme si připomněli nebezpečí”

 1. alberto.ascari napsal:

  Konečně rozumnej komentář. Škoda, že takových není víc.

  Web je výborný ale příspěvky v diskuzích jsou 😯

 2. The_NooB napsal:

  No tak pozor! Rozhodně nechci zlehčovat Julesovu smrt, je mi ho líto jako každému normálnímu člověku, ale „znovu jsme si připomněli nebezpečí“? Kdyby ten kašpar raději trochu myslel.

  Dřív se na trati umíralo trochu jinak, než kvůli nepřizpůsobení rychlosti jízdy za přítomnosti žlutých vlajek, nárazem do „úklidové“ techniky, která vjížděla v tak debilním místě na trať (na vnější straně zatáčky), nebo naprosté hlouposti vedení závodu poslat na trať safety car. Pokud dnes nemá jezdec za sloučení několika krizových faktorů vyloženě smůlu ve všech těch faktorech, nic se mu nestane. Nebo samozřejmě pokud vozu před ním něco neulétne, viz Massa. Ale nebezpečí úlomků tady bylo vždy, to se nemění. Může nám diamantový ucho říct, kdo od Senny zemřel kvůli jezdecké chybě nebo defektu? Prdlajs nebezpečí, nechci si ani představit, jak by dopadl Kubica v Kanadě v ’80 letech. Natažené vazy v kotníku (nebo co to tenkrát bylo za banalitu) by to asi nebyly.

  Není třeba celou událost uměle přifukovat (vůbec takovými plky, jaké vypouští Hamilton), ono je to hrozné samo o sobě.

Napsat komentář