Když můj otec umíral, zalhal jsem mu, že jsem podepsal s Ferrari, přiznal Leclerc

Ještě před startem letošní sezony se Charles Leclerc podělil s médii o smutný příběh z doby, kdy mu umíral otec. Ve snaze potěšit ho, mu Monačan zalhal, že podepsal smlouvu s Ferrari, i když to tehdy nebyla pravda.

Štítky: Charles Leclerc Jules Bianchi Zveřejněno 21. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Psal se červen 2017, když Leclerc přišel o svého otce Hervého (†54), který podlehl dlouhodobé nemoci. Monačan byl tehdy zrovna uprostřed sezony F2 a stal se členem juniorské akademie Ferrari. Když viděl, že otcův zdravotní stav se horší, ve snaze potěšit ho mu zalhal, že pro sezonu 2018 podepsal smlouvu s Ferrari do F1.

„Stalo se to o něco dřív, než jsem skutečně podepsal (s Alfou Romeo, pozn. red.). Ale nakonec to lež nebyla, protože teď jsem ve Ferrari, což je neuvěřitelné,“ přiznal během letošního března. „Snem mého otce bylo, abych se stal světovým šampionem F1. Budu pracovat na tom, abych jeho přání uskutečnil,“ dodal Monačan.

Hervé Lerclerc.

Faktem je, že od otcovi smrti se Leclercovi začalo dařit. Jen o tři dny později získal v Baku své premiérové vítězství v F2, v závěru sezony se stal jejím šampionem. Odtamtud putoval do Alfy Romeo, od které se pro sezonu 2019 přesunul k Ferrari.

Mimochodem, Leclercovým blízkým kamarádem byl i Jules Bianchi (†25), od jehož smrti uplynuly 17. července čtyři roky. Francouz během GP Japonska v roce 2014 narazil do jeřábu, což mu přivodilo fatální zranění hlavy, které stálo za jeho pozdějším úmrtím.

Otcové obou pilotů byli nejlepší přátelé a jak Leclerc, tak Bianchi spolu prakticky vyrůstali jako bratři. „Myslím na ně pokaždé, když vyhraji závod. Jsem si jistý, že jsou někde tam nahoře a s úsměvem mě sledují,“ říká Leclerc.

Vlevo tehdy o osm let starší Bianchi, vpravo Leclerc.

Diskuse k článku

Napsat komentář