Změny v rozložení sil mezi týmy? Až v roce 2026, míní Norris

Jezdec McLarenu Lando Norris se domnívá, že formule 1 se před změnou pravidel v roce 2026 nedočká dramatických výkonnostních změn a Red Bull "bude mít vždy výhodu".

Štítky: 2026 Lando Norris Pravidla Zveřejněno 31. 03 2024 — GPF1.cz

Verstappen a Red Bull pokračují ve své dominantní formě z druhé poloviny roku 2022 a Nizozemec vyhrál s velkým náskokem první dva závody sezony 2024 z pole position, než kvůli problémům s brzdami předčasně odstoupil z Velké ceně Austrálie. Přestože po této sezóně zbývá do roku 2026, kdy F1 přejde na výrazně odlišné vozy a pohonné jednotky, ještě jeden rok, Norris je přesvědčen, že ostatní týmy mají jen malý prostor k tomu, aby ho dohnaly.

“Ne, myslím si, že aby se věci skutečně otřásly, je třeba počkat do roku 2026,” řekl Norris. “Myslím, že to by mohl být potenciálně velký otřes pro každý tým, včetně pohonných jednotek, což je pravděpodobně jedna z největších věcí. Nyní není mezi pohonnými jednotkami různých výrobců prakticky nic, ale je mnohem více rozdílů mezi vozy.

Očekávám, že Red Bull, jakožto tým, kterým je teď, bude mít vždy výhodu, protože je výkonnostně vepředu.”

Kam s Verstappenem, Neweym nebo Ricciardem?

Norris doufá, že Red Bullu do té doby “dojdou nápady”, protože ani obrovský výkonnostní skok McLarenu oproti loňskému roku nestačil na to, aby se k němu přiblížil.

“Jsou stejně chytří, v mnoha ohledech chytřejší, že pokud odvedou stejně dobrou práci jako kterýkoli jiný tým, měli by si stále udržovat náskok, který mají, ale člověk doufá, že jim začnou docházet dobré nápady,” vysvětlil Brit. “Myslím, že každý tým je dohání. I když se podíváte na náš dvanáctiměsíční pokrok z minulého roku, byli jsme týmem, který se nejvíce vyvíjel, a jsme nejlépe se vyvíjejícím týmem za posledních 12 měsíců.

Takže když se na to podíváte z tohoto pohledu, myslím, že můžeme být velmi spokojeni s prací, kterou odvádíme. Ale nestačí to a není to dost blízko, abychom je mohli vyzvat.”