Norris prohrál. Sázku.

Lando Norris přiznal, že před nedělní Velkou cenou Číny měl "všechno připravené na brzký odjezd domů", protože očekával zklamání ze závodu.

Štítky: Ferrari Lando Norris McLaren Zveřejněno 21. 04 2024 — GPF1.cz

Nakonec se ukázalo, že to je pro jezdce McLarenu úplným opakem, když se na mezinárodním okruhu v Šanghaji vklínil mezi Maxe Verstappena a Sergia Pereze a zajistil si druhé místo, což znamenalo jeho druhé pódium v roce 2024. Norris silně odstartoval a využil safety caru v polovině závodu poté, co Valtteri Bottas zastavil na okruhu, což mu umožnilo provést laciný pit-stop, který ho vynesl před Pereze.

ČTI ONLINE MAGAZÍN KOLO NA KOLO

Brit zajel dlouhý úvodní stint, který ho posunul před Pereze, jenž zajel do boxů před safety carem. I když se pole po skončení safety caru sblížilo, Perez ani Charles Leclerc neměli na Norrisovo tempo odpověď. Ten po závodě vysvětloval, jak byl překvapen, že skončil na stupních vítězů, zejména poté, co v sobotním sprintu tolik bojoval s pneumatikami.

“Překvapilo mě to, takže jsem velmi šťastný, jsem šťastný za celý tým, který si to zaslouží,” řekl Norris. “Dobré zastávky v boxech, prostě to dneska vyšlo, nevím proč, opravdu jsem nečekal, že to bude takový závod, jaký jsme dneska měli. Ale dostal jsem se do pohody s pneumatikami hodně, což byl mnohem jednodušší úkol, než co jsem měl včera. A mohl jsem prostě tlačit, auto se cítilo skvěle a bylo pohodlné. Takže dobrý den, dobré body a další pódium. Takže velká spokojenost.”

Pokud jde o překvapení, jedním z největších šoků pro Norrise byla nedostatečná rychlost Ferrari a skutečnost, že McLaren mohl konkurovat alespoň Perezovi. To Norris před pátým závodem sezony nečekal a zůstal velmi spokojený.

“Chci říct, že mě překvapila spousta věcí,” prozradil Norris. “Nedostatek tempa od Ferrari dnes, naše dobré tempo a myslím, že spíše my v porovnání s Red Bullem, což bylo tak překvapivé. Takže jo, chci říct, že jsem to dnes vůbec nečekal. Všechno jsem si připravil na to, že pojedu domů dřív a nebudu na stupních vítězů. Takže je to příjemné překvapení, ale ukazuje to, že tým odvedl dobrou práci. Tvrdě pracujeme a vyplácí se to.”

Komické je, že Norris se před závodem vsadil se svým týmem o to, jak daleko za Ferrari McLaren skončí. Norrisova předpověď, že Ferrari skončí 35 sekund před McLarenem, byla neuvěřitelně mylná, protože Leclerc na čtvrtém místě skončil 10 sekund za Norrisem.

“Vsadil jsem si na to, jak daleko za Ferrari dnes skončíme,” podělil se o své dojmy Norris. “A myslel jsem si, že 35 sekund, a tím jsem se velmi mýlil. Takže ano, jsem rád, že jsem se mýlil ve vlastních sázkách. Ale jo, dobrý den pro všechny.”