Mercedes zájem o Verstappena jen hraje, ve skutečnosti chce naštvat Red Bull

Lákání Maxe Verstappena do Mercedesu není myšleno vážně a je zneužíváno jen pro to, aby Toto Wolff naštval Red Bull.

Štítky: Jacques Villeneuve Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 30. 03 2024 — GPF1.cz

Bývalý pilot Formule 1 Jacques Villeneuve se podělil o svůj názor na zájem Mercedesu o Maxe Verstappena. Podle Kanaďana se Toto Wolff snaží Red Bull jen “naštvat”.

Od nedávného vyšetřování šéfa týmu Red Bull Christiana Hornera je Verstappen spojován se senzačním opuštěním týmu Red Bull. Jedním z týmů, s nimiž se o něm hovoří, je Mercedes, který má v důsledku přestupu Lewise Hamiltona do Ferrari v příští sezoně volné místo pro rok 2025. Šéf Mercedesu Toto Wolff médiím řekl, že chce trojnásobného mistra světa podepsat, ačkoli Villeneuve se domnívá, že to šéf Mercedesu říká čistě proto, aby naštval Red Bull, a ve skutečnosti nemá o Nizozemce žádný zájem.

“Nedokážu si představit, že by Toto Wolff chtěl Maxe. Jediný způsob, jak by se touto myšlenkou zabýval, by bylo jen naštvat Red Bull,” vysvětlil Villeneuve pro deník The Express. “Nedokážu si ho představit v Mercedesu, protože kvůli Red Bullu a Maxovi přišli o titul mistra světa. Rozhodně by to nebylo proto, že by o Maxe opravdu stál. Spíš by to souviselo s tím, že by chtěl rozzlobit Red Bull.”

Kam s Verstappenem, Neweym nebo Ricciardem?

Verstappen vede šampionát jezdců a v letošní sezoně vyhrál dva ze tří závodů. Nedávnou Velkou cenu Austrálie nedokončil po poruchu brzd. Ačkoli má šestadvacetiletý jezdec smlouvu do konce roku 2028, o jeho nejbližší budoucnosti se v této sezoně hodně mluvilo. Vzhledem ke všemu, co se v Red Bullu děje kolem Hornera a dokonce i poradce firmy Helmuta Marka, se Nizozemec musí rozhodnout, zda chce u týmu z Milton Keynes zůstat. Pokud odejde, pak si Villeneuve nemyslí, že je vše ztraceno, Kanaďan věří, že Fernando Alonso v RB20 vyhraje.

“Je tam teď spousta osobních odvet, a to jak uvnitř Red Bullu, tak i mimo něj. Celé je to zamotané,” dodal Villeneuve. “Byl by tým stejně dobrý bez Hornera? To je těžké. Vyhrával by tým bez Verstappena? Pravděpodobně ano. Max vyhrává, protože má úžasné auto, a Red Bull vyhrává, protože má úžasného jezdce. Ale on není jediný úžasný jezdec, který existuje. Posaďte do toho auta Alonsa a vyhrával by také.

Jsem si jistý, že Max věří, že by mohl vyhrávat i v Mercedesu a ve Ferrari a že by on sám představoval rozdíl. Musí si hodně věřit. A mohl by být schopen udělat takový rozdíl. Ale to se nedozvíme, dokud ten krok neudělá. Právě teď poráží Pereze a díky tomu vypadá úžasně. Ale nevíme, jak dobrý Perez ve skutečnosti je. Víme jen, že není tak dobrý jako Verstappen.”