Štouchanec šéfa Mercedesu do Verstappena: Pořád dělá chyby

Formule 1 je letos po dlouhé době svědkem bitvy o titul mezi dvěma různými týmy, respektive jezdci. Šéf stáje Mercedes Toto Wolff je přesvědčený o tom, že jeho tým je až tím druhým v pořadí, Red Bullu se drží jen díky množství chyb, které Max Verstappen vyrobil.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Toto Wolff Zveřejněno 29. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

„Rozhodně se může stát světovým šampionem,“ říká na adresu Nizozemce Wolff. „Ale pořád dělá drobné chyby, protože je mladý. Nicméně jeho rychlost a kontrola nad autem jsou skvělé. Nemůže ale dělat tolik chyb, protože Lewis je ve vrcholné formě. Je také mnohem snazší být v pozici lovce. Proto nám tahle situace vyhovuje,“ popisuje.

Jaké chyby konkrétně má Wolff na mysli? „Max měl vyhrát v Bahrajnu, nebýt Lewisovy úchvatné jízdy. Kdyby Verstappen s předjetím jedno kolo počkal, proťal by cíl jako první. V Imole Max taky chyboval v kvalifikaci, jinak by startoval na čele.

V Portugalsku Max vyjel z dráhy v kvalifikaci a chyboval v závodě, když mu Hamilton dýchal na krk. Red Bull by jinak všude byl na pole position, protože mají nejrychlejší balíček. Nemůžou popřít, že jsou favoritem,“ má jasno Toto Wolff.

Emoce rostou: Verstappen a Hamilton si vyměňují pozdravy přes média