Emoce rostou: Verstappen a Hamilton si vyměňují pozdravy přes média

Max Verstappen převzal vedení v šampionátu a bitva na ostří nože s Lewisem Hamiltonem začíná i mimo dráhu. Po drobném rýpnutí od Nizozemce přišla zdrženlivá Britova reakce.

Štítky: GP Monaka Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 25. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

„Možná se snaží něco si dokázat.“ Těmito slovy okomentoval Hamilton Verstappenovy agresivní předjížděcí manévry z úvodu sezony, když na ně byl během tiskové konference před závodním víkendem dotázán.

A těmito slovy uzavřel Max Verstappen pozávodní tiskovku s novináři: „Činy vždycky vydají za tisíc slov. To je dobrá lekce, kterou jsem se o tomhle víkendu naučil.

Musíte za sebe nechat mluvit výkony na trati, to mám rád. Jako tým jsme zatím udělali jen drobné chyby, proto jsem na čele,“ dodal.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Red Bull Racing Honda (@redbullracing)

Hamiltonova odpověď na sebe po nepovedeném víkendu nenechala dlouho čekat. Brit se ale podle svých slov do žádné slovní přestřelky nehodlá nechat zatáhnout.

„Nebudu hrát psychologické hry. Je zajímavé, co tvrdí, ale současně mi to je úplně fuk. O víkendu odvedli skvělou práci, to je fakt. Zbývá ale sedmnáct závodů, nebudu k tomu víc říkat. Je dětinské se zatáhnout do slovní války,“ má jasno.

„Nebyl to pro nás skvělý víkend, ale nebudu to dlouho řešit. Z hlediska přípravy jsme mohli udělat hodně věcí o moc lépe. Nemá smysl z toho ale být přešlý. Musíme se podívat na data a zjistit, proč jsme se dostali do takové pozice.

Všichni na to přirozeně chceme odpověď a vím, že budeme makat naplno, aby se takový víkend už neopakoval. Už jsme několikrát ukázali, že se dokážeme vrátit, takže se z výsledku v Monaku nějak nehroutím,“ vzhlíží k lepším zítřkům.