“Jestli to někdo umí vyřešit, rád si jej poslechnu,” vyzval šéf Mercedesu Wolff

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff uznal, že je "fér" zpochybňovat jeho vedoucí úlohu v organizaci po neuspokojivém začátku nové sezóny F1.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 24. 03 2024 — GPF1.cz

Na otázku, zda je stále tou správnou osobností pro vedení týmu, Wolff po GP Austrálie odpověděl:

“Musím se ujistit, že můj přínos je pozitivní. Takže bych byl první, kdo by řekl: ‘Pokud má někdo lepší nápad, řekněte mi to’. Mám zájem na co nejrychlejší proměně tohoto týmu a rád poskytnu svůj příspěvek k tomu, co by to mohlo být, nebo kdo by to mohl být.”

Krátce po Wolffově prodloužení smlouvy následovalo dlouhodobé angažmá technického ředitele Jamese Allisona.

Exkluzivně v online magazínu KOLO na KOLO: Manažerské špičky Mercedesu v rozkolu. Čti online

O několik týdnů později však Lewis Hamilton oznámil, že tým na konci roku opustí a přestoupí ke konkurenčnímu Ferrari. Na pozadí přetrvávajících problémů s vozem Wolff popřel, že by Mercedes měl problém s manažerskou organizací.

“Máme problém s fyzikou, ne s filozofií nebo manažerskou organizací,” řekl Wolff. “Od roku 2021 jsme nedokázali spolknout žádnou hloupou pilulku, jen nerozumíme některým projevům chování vozu, zatímco v minulosti jsme je vždy pochopili.

Každý den se na sebe dívám do zrcadla ohledně všeho, co dělám. Pokud se máme domnívát, že bych měl položit manažerskou nebo trenérskou otázku, myslím, že je to férová úvaha.

Ale není to to, co v tuto chvíli cítím, že bych měl udělat. Ale pokud máte nějaké nápady o někom, kdo by to dokázal zvrátit, rád si je vyslechnu.”