Budeme se muset začít loučit, ale nevím, jak se to dělá, přiznává Hamilton

Lewis Hamilton připustil, že bude brzy nucen jednat s Totem Wolffem o svém odchodu z Mercedesu.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 16. 04 2024 — GPF1.cz

Hamilton opustí tým z Brackley na konci sezóny a ukončí tak své velmi úspěšné působení v týmu. Sedminásobný mistr světa spojí své síly s Ferrari a v roce 2025 nahradí v italském týmu Carlose Sainze.

Hamilton má být postupně vyřazen z hlubší spolupráce a porad týkajících se Mercedesu ve verzi pro rok 2025, aby nemohl přenášet tajemství do svého nového týmu.

“Chci říct, že v určité fázi budu muset, začne to rozhovorem s Totem, protože nevím, jak se v tom orientovat,” řekl Hamilton, když byl dotázán na jednání o své budoucnosti. “Nikdy předtím jsem v této pozici v této fázi roku nebyl. Když jsem odcházel od McLarenu, bylo to ke konci sezony, do Mercedesu jsem šel až v prosinci, první sedačku jsme dělali, až když skončila sezona, takže si umím představit, že to tady bude stejné.

Nejsem si úplně jistý, jak se v tom orientovat, ale právě teď tu chci skončit na vrcholu, takže veškerá moje energie směřuje právě do toho.”

Hamilton prožil těžký start do sezony 2024, když v úvodních čtyřech kolech získal pouhých 10 bodů. Přestože se Hamilton na konci roku s týmem rozloučí, Brit ujistil, že je odhodlán před svým odchodem formu Mercedesu změnit.

“Samozřejmě je tu vzrušení z budoucnosti, ale právě teď procházíme obtížnou fází a to je moje výzva,” řekl. “Veškerá moje energie půjde na to, abych se pokusil přijít na to, jak se můžeme dostat zpět na vrchol, jak můžeme s kluky pracovat, jak jim můžeme při poradách dát lepší směr.

Jsem závodník, chci vyhrávat a přemýšlení o příštím roce mi k tomu nepomůže.”