Nikdo nedělá pro F1 více než my, chlubí se Red Bull

Šéf stáje Red Bull Christian Horner vyzdvihl přínos svého týmu pro šampionát. Tým nápojového giganta je prý pro formuli 1 mnohem větším přínosem než klasické automobilky. Jeho důležitost se navíc ještě zvýší se stavbou vlastní pohonné jednotky.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 30. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Red Bull se v motorsportu angažuje už od svého počátku v 80. letech, kdy sponzoroval Gerharda Bergera. Společnost postupně rozšiřovala své portfolio, až se pod odkoupení Jaguaru v roce 2005 stala samostatným týmem, který úspěšně funguje dodnes a na kontě má čtyři tituly mistra světa.

„Nemyslím si, že existuje jiná firma než Red Bull, která by tomuto sportu tolik obětovala, a to včetně automobilek,“ tvrdí Christian Horner, který tak dost možný skrytě rýpe do největšího rivala, a to týmu Mercedes, o němž se spekulovalo, že by mohl z šampionátu odejít.

Extreme E: Rosberg X Racing znovu zvítězil

„Red Bull vlastní dva týmy a okruh v Rakousku. Angažuje se ve všech juniorských kategoriích a ve všech významných odvětvích motorsportu po celém světě,“ dodává s tím, že dokončením programu Red Bull Powertrains na stavbu vlastní pohonné jednotky se důležitost stáje ještě zvýší.

„Mohli bychom zásobovat jiné týmy, pokud by to bylo potřeba, jelikož továrny mají tendenci přicházet a zase odcházet. Mít nezávislého konstruktéra motoru jako Red Bull je pro vlastníky šampionátu atraktivní, pro Liberty Media a F1 jsme nesmírně užiteční,“ má jasno Horner.

Mercedes nejlepším lidem nabízí dvojnásobné platy, aby nešli dělat motory do Red Bullu