Red Bull: Lidé od Mercedesu se nám hlasí sami. To by Niki Lauda nepřipustil

Poradce týmu Red Bull Helmut Marko poodhalil, co stálo za přestupem Bena Hodgkinsona z Mercedesu do stáje z Milton Keynes. Hodgkinson nemá být jedinou přestupovou záležitostí.

Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 29. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Honda na konci tohoto roku odchází z formule 1. Týmy jako Red Bull a AlphaTauri tak zůstaly de facto bez dodavatele pohonných jednotek od roku 2022 a dále. Rudí býci však přišli s relativně očekávaným řešením.

Od příštího roku si bude Red Bull motory vyvíjet sám a bude je dodávat jak hlavnímu, tak sesterskému týmu. Proto se Red Bull snaží najmout ty nejlepší lidi v oboru.

Helmut Marko se rozpovídalo o tom, jak tým Red Bull dokázal přesvědčit hlavního motorového inženýra Mercedesu, aby přestoupil do přímé konkurence. Ben Hodgkinson u stříbrných šípů působí od roku 2017.

Red Bull hledá pro svůj program motorů ty nejlepší mozky

Hodgkinson se v Red Bullu stane jedním z nevýznamnějších techniků. Red Bull současně potvrdil, že najmutím jednoho člověka nekončí. Do týmu mají přijít další významné osobnosti.

“Co je důležité, že jsme Bena ani nemuseli vůbec přemlouvat. Přihlásil se sám na základě našich inzerátů,” řekl Marko. “U Mercedesu se nyní snaží Benův odchod co nejvíce oddálit, což je pochopitelné. Myslím si ale, že to nebude tak dlouho, jak by si přáli.

Hodgkinson není jediný, kdo se k nám připojí. Na seznamu jsou další jména lidí, která teď logicky nemohu sdělit. Chci tím říci, že se k nám připojí další významné postavy v paddocku.

Jsem přesvědčen, že kdyby byl Niki Lauda stále tady a působil by i nadále v Mercedesu, nic z toho by nám neprošlo. On měl jakési kouzlo osobnosti a my bychom v takovém případě na podobné manévry ani neměli nárok,“ uvedl Marko.

BMW: Přestaneme vyrábět vozidla na fosilní paliva až o ně nebude zájem