250 milionů pro Verstappena? I to je málo…

Max Verstappen odmítl nejnovější zvěsti, které ho spojují s přestupem do Mercedesu, a prohlásil, že ani smlouva za 250 milionů eur by mu nestačila.

Štítky: Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 3. 05 2024 — GPF1.cz

Šéf Mercedesu Toto Wolff by rád podepsal Verstappena, který by v příští sezóně nahradil Lewise Hamiltona, a to kvůli přetrvávající politické nejistotě v Red Bullu a blížícímu se odchodu Adriana Neweyho z pozice technického ředitele. Tým se však ve srovnání s Verstappenem a Red Bullem potýká s problémy na závodní dráze, přičemž jezdec Red Bullu vyhrál od posledního vítězství ve velké ceny v Sao Paulu v roce 2022 již 24 závodů.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

Před GP Miami se objevily zprávy, že Mercedes nabídl Verstappenovi smlouvu na 150 milionů eur, aby ho z Milton Keynes přilákal – trojnásobný mistr světa však vyvrátil, že by jakákoli částka mohla být vzhledem k současnému stavu dostatečně atraktivní.

“Moje budoucnost je momentálně v Red Bullu,” řekl Verstappen v Miami. Když byla Nizozemci předložil spekulace o částce 150 milionů eur, Verstappen dodal, že peníze pro něj nejsou prvořadým cílem.

“Nakonec, řekněme, že by to bylo 150 milionů eur, ale ty peníze pro mě nebudou rozlišovacím znakem, abych někam šel. Ani 250 milionů eur není dost, protože jsem spokojený s tím, co nyní vydělávám, a jde hlavně o výkonnost. Protože vím, že kdybych jezdil na pátém nebo šestém místě, tak bych byl dost nevrlý, a tak je to vždycky o výkonu – to ví každý. Toto [Wolff] to ví také.”

Wolff upíná své naděje na Verstappenův podpis k příslibu, že Mercedes plně využije předpisy o pohonných jednotkách pro rok 2026, stejně jako v roce 2014, kdy přešel na turbohybridy. Zatímco ostatní výrobci pohonných jednotek mají dlouholeté zkušenosti, vlastní divize Red Bull Powertrains začíná od nuly a předpokládá se, že nemá k dispozici slibné počáteční údaje z testovacích jízd.

To ostatně přiznal i Verstappen.

“Každý by měl být vždy optimistický a doufat ve věci, ale v tuto chvíli mohu říci, že chci zůstat v týmu, protože věřím v projekt, který máme se všemi zúčastněnými,” řekl. “Ale ve sportu a také v životě nevíte, co se stane. Kdo ví, kdo bude v roce 2026 nejkonkurenceschopnější? V tuto chvíli o tom příliš nepřemýšlím, letos se toho děje tolik, co se týče výkonnosti, a já chci, aby se nám letos dařilo, a stejně tak i příští rok, kdy máme stále velkou šanci uspět.

Takže rok 2026 je v tomto smyslu docela daleko.”