Nebudeme si nic nalhávat, Mercedes ztrácí 0,7 sekundy na kolo

Lewis Hamilton řekl, že 12. místo na startovním roštu Sprintu je realistickým odrazem výkonu Mercedesu, který v Miami zaostal o sedm desetin sekundy.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 4. 05 2024 — GPF1.cz

On i jeho týmový kolega George Russell se v kvalifikaci na sprintový závod nedostali do první desítky. Stejně jako už několikrát v tomto roce Hamilton řekl, že vůz se cítil v lepší kondici, než se ho začali snažit upravit.

“Vůz se v [prvním tréninku] cítil opravdu dobře,” řekl Hamilton. “A pak v [kvalifikaci na sprintový závod] se necítilo hrozně, jen jsme o sedm desetin mimo. To je prostě, myslím, tempo našeho auta.”

Hamilton se v minulých závodech pokoušel o některé agresivní změny na svém voze, které ne vždy fungovaly, ale řekl, že tento víkend to nebyl jeho případ.

“Tento víkend jsme už [nedělali] žádné experimenty, jen jsme se snažili, aby auto fungovalo,” řekl. “Takže mám pocit, že jsme z auta vytěžili všechno, a to je prostě naše tempo, jen se musíme prozatím smířit s tím, že jsme o sedm desetin mimo.”

Mercedes přivezl na tento víkend pro svůj vůz balíček technických vylepšení. Nicméně vzhledem k tomu, že body může ve sprintovém závodě získat pouze osm nejlepších, Hamilton své šance na bodový zisk hodnotil sklesle.

“Sprintový závod bude těžký,” řekl. “Jsme dvanáctí, takže abych byl upřímný, moc od toho neočekávám.

“Není to snadný okruh, na kterém by se dalo předjíždět nebo jet v závěsu. Takže [se] prostě pokusím nějak vdostat na body, jak to půjde.”

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

Russell uvedl, že se vůz W15 cítil lépe na měkkých pneumatikách na začátku dne, ale bojoval o rychlost na středních pneu, které musel použít v prvních dvou fázích kvalifikace.

“V tréninku se měkká pneumatika na našem voze cítila opravdu dobře. Tempo bylo dobré, bylo to P4. Na střední pneumatice jsme prostě nedokázali trefit správnou formu a já se ocitl na špatné straně. Bylo to tam těsné. Neměli jsme být v takové pozici, abychom se dostali tak blízko k hranici do cílové rovinky. Musíme přes noc zapracovat a do hlavní kvalifikace něco zlepšit.”