Honda pokračuje ve vývoji motoru i pro rok 2022

Přestože se na konci letošního roku japonský motorář z formule 1 stáhne, šéf týmu Red Bull Christian Horner si pochvaluje, že Honda stále pracuje na vylepšení své pohonné jednotky.

Štítky: Honda Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 29. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Pro Red Bull je něco takového klíčové, protože od příštího roku dojde k zmrazení vývoje motorů až do doby, než bude představena zbrusu nová koncepce pohonných jednotek, zřejmě v roce 2025.

Zjednodušeně řečeno: jaký motor Honda na konci roku Red Bullu, který si bude agregáty posléze sám spravovat, nechá, s takovým bude rakousko-britský tým několik let jezdit, čemuž budou odpovídat i výsledky.

Proto Red Bull kvituje, že Honda pracuje, jako by žádný odchod nastat neměl. „Největší výzvou pro všechny továrny bude zavedení nového paliva od příštího roku,“ popisuje Christian Horner, na čem zrovna v Japonsku dělají.

„Zaměstnanci Hondy stále pracují v továrně v Sakuře, než nám vše předají. Honda s prostředky, které má k dispozici, usiluje o to, abychom po zamrazení pohonných jednotek byli v té nejlepší pozici,“ dodává.

Red Bull sice vedle své továrny v britském Milton Keynes buduje nové motorové oddělení tak, aby si v budoucnu mohl stavět vlastní agregáty, to je ale zaměřené primárně na přípravu nové koncepce pohonných jednotek.

Red Bull hledá pro svůj program motorů ty nejlepší mozky