Red Bull hledá pro svůj program motorů ty nejlepší mozky

V tomto týdnu začala výstavba nového motorového oddělení Red Bullu, tzv. divize Powertrains. Její šéf a týmový boss v jednom, Christian Horner, nastínil, jaké plány s touto sekcí má.

Štítky: Christian Horner Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 24. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Je to až k nevíře. Před pěti lety byl Red Bull bez dodavatele pohonné jednotky a hrozil odchodem z F1. Teď začal s budováním vlastního motorového oddělení…

Tým, který je dlouhodobě znám perfektním šasi, jež má na svědomí technický guru Adrian Newey, chce pro stavbu pohonných jednotek aplikovat stejnou filozofii – tedy získat ty nejlepší experty v oboru. Podobně to bylo s Neweym, kterého Red Bull přetáhl z McLarenu.

„Budeme aplikovat naprosto totožnou filozofii jako v oblasti šasi. Naším cílem tedy je ujistit se, že přilákáme ty nejlepší a nejtalentovanější lidi,“ potvrdil Christian Horner.

Mercedes se zavázal ke klimatické neutralitě

„Po Hondě zdědíme několik skvělých zaměstnanců a talentů, ale jsme odhodláni najmout správné lidi na správné pozice, a to efektivním způsobem, aby došlo k plné spolupráci s oddělením šasi,“ doplňuje.

Red Bull tak bude po Ferrari teprve druhým týmem, který bude mít prakticky pod jednou střechou oddělení motorů i šasi, což se jeví jako solidní výhoda při navrhování vozu.

Zejména vezmeme-li v potaz fakt, že pohonné jednotky by se v rámci pár let měly rapidně změnit. Právě na tento moment se Red Bull připravuje.

„Je to nesmírně vzrušující. Samozřejmě, zmražení motorů pro nás bylo důležité jako jistota pro to, co bude v podstatě přechodným obdobím. Očividně ale chystáme strukturu pro nový motor, ať už se objeví kdykoliv, potenciálně v roce 2025,“ říká Christian Horner.

Red Bull zaměstná „drtivou většinu“ inženýrů Hondy