Potíže Mercedesu by nespravil ani Adrian Newey

Adrian Newey bude pro mnoho týmů na startovním roštu velmi žádanou volbou - Toto Wolff však naznačil, že Brit by nebyl schopen vyřešit problémy Mercedesu.

Štítky: Adrian Newey Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 5. 05 2024 — GPF1.cz

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff prohlásil, že ani Adrian Newey by nedokázal vyřešit problémy jeho týmu s vozem.

Od zavedení nových technických předpisů v roce 2022 se týmu z Brackley nedaří bojovat o přední příčky ve Formuli 1. Red Bull mezitím s vozy postavenými Neweyem dominuje v čele pole. Úřadující mistři světa zažívají jedno z nejdominantnějších období v historii F1, přičemž loňský vůz RB19 vyhrál během sezony všechny velké ceny kromě jedné.

Red Bull však brzy přijde o služby Adriana Neweyho, který tým opustí na začátku roku 2025.

Wolff byl dotázán na potenciální zájem Mercedesu o Neweyho – Rakušan však naznačil, že i renomovaný automobilový konstruktér by měl problém zvrátit jeho potíže.

“Je to neuvěřitelný inženýr,” řekl Wolff pro televizi Sky Germany. “Ale v současné době by naše problémy asi těžko vyřešil i ten největší kouzelník.”

Mercedes se i přes loňskou radikální změnu koncepce svého vozu stále propadá v žebříčku F1. Ve 49 závodech od návratu vozů s přísavným efektem v roce 2022 vyhrál Mercedes pouze jedinou velkou cenu.

“Vůz jsme změnili, ale jeho výkon stále není dostatečný,” dodal Wolff. “Ostatní dělají tyto kroky stále dopředu a pro nás je to neuvěřitelně pomalé a neuspokojivé. Je to přitažené za vlasy. Musíte si to prostě přiznat a je nepříjemné, že se stále dostáváme do situací, kdy se objevuje stejný problém, a to je, že přehříváme zadní pneumatiky. Žádné vysvětlování, žádné výmluvy. Prostě to není dost dobré. Jen se hledat, diskutovat, dál se vyvíjet a doufat, že se dostaneme na správnou cestu, jako se to loni podařilo McLarenu.”

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky