Titul získá ten, kdo bude schopen rychleji vyvíjet auto

Ten z dvojice Red Bull – Mercedes, který dokáže na svůj monopost nasadit během roku více fungujících vylepšení, bude nakonec mistrem světa. Alespoň to tvrdí Max Verstappen.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 29. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

„Jde o tým jako celek. Já se samozřejmě pokusím být tak dobrý, jak to jen bude možné, stejně tak ostatní ve stáji. Tak se koneckonců vyhrávají šampionáty,“ popisuje Nizozemec. „Během roku bude podle mého záležet na tom, kdo bude rychleji vyvíjet auto a nasadí více nových dílů,“ odpovídá na otázku, co podle něj nakonec rozhodne o letošním šampionátu.

„Musíme v tom být nejlepší. Pak si budu jistý, že jako tým odvedeme dobrou práci,“ dodává Verstappen. Problémem ovšem je, že týmy budou muset v určitém momentě vývoj omezit a přesunout své zdroje na auta pro příští rok, kdy dojde k výrazně změně pravidel.

Klíčový Pérez

Red Bull má podle Verstappena oproti Mercedesu ještě jednu výhodu, a tou je Sergio Pérez – rychlý týmový kolega, což v minulých letech ne vždy platilo… „Vážně doufám, že budeme schopni s Mercedesem bojovat oba. Takto to pro něj bude těžší,“ má jasno Nizozemec.

„Když máte dvě auta bojující proti jednomu, tak to pro toho jednoho bude vždycky trochu těžší. Musíme se ale ujistit, že po celou dobu budeme mít nejrychlejší auto. Pak se nemusíme bát, že na nás Mercedes vyzkouší undercut (dřívější zastávku v boxech, pozn. red.). Měli bychom se snažit jim prostě ujet.“