Přihlášky otevřeny

Globální iniciativa 'More Than Equal' spustila přijímání veřejných přihlášek do svého prvního programu rozvoje ženských závodnic.

Štítky: More than Equal ženy v motorsportu Zveřejněno 8. 01 2024 — GPF1.cz

Od uplynulého víkendu je mmožné podávat přihlášky do programu rozvoje závodnic ‘More than Equal’ pro rok 2024 online prostřednictvím webových stránek More than Equal. Mezi kritéria výběru patří aktuální výkonnost, historie řízení, věk a vývojový stupeň. Vybrané přihlášky budou posunuty k dalšímu hodnocení včetně pohovoru, který jezdkyním a jejich podporovatelům umožní setkat se s trenérským týmem a položit jim případné otázky.

Program rozvoje závodnic ‘More than Equal’ je vysoce výkonný přípravný program, který podporuje mladé talentované jezdkyně, které mají potenciál stát se elitními závodními pilotkami. Vlastní tým zkušených trenérů ve spolupráci s přední trenérskou skupinou Hintsa Performance, která se opírá o důkazy, poskytne na míru šitý program technického a taktického tréninku spolu s fyzickou přípravou a osobním rozvojem. Průkopnický celosvětový program rozvoje jezdkyň bude trénovat, mentorovat a podporovat dívky s potenciálem elitních pilotek prostřednictvím programu na míru, který je vhodný jak pro pohlaví tak věk.

Ze 40 % žen v motokárách se do elitních kategorií dostanou jen 4 %. Proč?

Společnost Hintsa Performance má za sebou bohatou historii podpory špičkových sportovců a přispěla k úspěchu 18 jezdců Formule 1. Za posledních jedenáct sezón vyhrál 96 % všech závodů Formule 1 jezdec podporovaný společností Hintsa.

Vedle veřejných přihlášek provádí společnost More than Equal ve spolupráci s datovou a technologickou firmou Smedley Group první globální vyhledávání talentů založené na datech. Společnost Smedley Group, kterou založil bývalý závodní inženýr stáje Scuderia Ferrari Rob Smedley, se může pochlubit bohatým dědictvím v oblasti motorsportu a využívá nejmodernější technologie F1 k řešení výzev a odhalování superhvězd budoucnosti. V rámci této iniciativy bude významná část první skupiny identifikována prostřednictvím sofistikovaného procesu vyhledávání talentů z Global Karting League, inovativního projektu iniciovaného společností Smedley Group, který transformuje motokáry snížením tradičních nákladů až o 96 %.

Ali Donnelly, generální ředitelka společnosti More than Equal, řekla: “V současné době závodí na elitní úrovni jakéhokoli motoristického sportu jen velmi málo žen. Abychom dosáhli trvalé strukturální změny, musíme dělat věci jinak. Pro nás to znamená investovat do jezdkyň a rozvíjet je v počátcích jejich kariéry a jsme nadšeni, že můžeme učinit první kroky k tomuto cíli tím, že v roce 2024 zahájíme program věnovaný ženám.”

Ona tu někde je. A do deseti let bude mistryní světa F1

Bývalý vedoucí oddělení výkonnostních cest britské cyklistiky Tom Stanton, nyní vedoucí oddělení rozvoje jezdkyň ve společnosti More than Equal, dodal: “Náš program je navržen tak, aby podporoval a zlepšoval rozvoj jezdkyň ve třech klíčových oblastech: jako závodnic, jako sportovkyň a jako osobností. Jsem nadšený, že mohu spolupracovat se společnostmi Smedley Group a Hintsa Performance na maximálním využití potenciálu talentovaných závodnic, které se tak stanou vítězkami budoucnosti.”

Žádost je otevřená pro všechny země. Formulář pro podání přihlášky naleznete na webových stránkách organizace More than Equal na adrese www.morethanequal.com/apply. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2024.

MORE THAN EQUAL

More than Equal je globální nezávislá iniciativa, jejímž cílem je najít a vychovat první ženskou mistryni světa Formule 1. Snaží se odstranit rozdíly ve výkonnosti dívek a žen v motoristickém sportu tím, že zadává a zveřejňuje průkopnický výzkum, identifikuje největší ženské závodnické talenty na celém světě pomocí přístupu založeného na datech a zavádí prvotřídní program pro rozvoj výkonných jezdkyň.

Společnost More than Equal založili třináctinásobný vítěz Grand Prix David Coulthard a podnikatel a filantrop Karel Komárek. Jejími členy jsou nejlepší sportovci a podnikatelé, včetně Ali Donnell (Sport England, Downing Street 10) jako generální ředitelky, Karen Webb Mossové (Mezinárodní olympijský výbor, britské plavání) jako předsedkyně a Kate Beavanové (Formule 1) jako strategické poradkyně.

V roce 2023 vydala organizace More than Equal svou první výzkumnou zprávu s názvem “Inside Track”, která identifikuje překážky, jimž dívky a ženy v motoristickém sportu čelí, a navrhuje řešení, jak dosáhnout změny. Zpráva je ke stažení zde.

Další informace naleznete na adrese: www.morethanequal.com.