Herečka Reese Witherspoon je exekutivní producentkou nové doku-series o ženské F1 Academy

Formule 1 dnes oznámila novou spolupráci s produkční společností Hello Sunshine na dokumentárním seriálu o čistě ženském seriálu F1 Academy.

Štítky: F1 Academy More than Equal ženy v motorsportu Zveřejněno 3. 05 2023 — GPF1.cz

Doku-seriál s příběhy sleduje všech patnáct jezdkyň pěti týmů Akademie F1 a nabízí exkluzivní přístup do zákulisí. Dokumentární seriál vyzdvihne dramata závodů i osobní příběhy těchto jezdkyň a týmů kolem nich, kteří překonávají bariéry v jednom z nejnáročnějších sportů na světě.

V roce 2023 bude F1 Academy závodit na sedmi místech po celém světě a úvodní sezónu zakončí v říjnu na Velké ceně Spojených států. V příští sezóně se rozpis závodů série sladí s kalendářem F1, čímž vznikne příležitost pro jezdkyně zúčastnit se víkendů Formule 1 po boku vrcholného motoristického sportu.

Reese Witherspoonová bude seriál produkovat společně s vedoucí oddělení Hello Sunshine Unscripted Sarou Reaovou, zatímco Isabelle Stewartová, vedoucí oddělení původního obsahu Formule 1, bude jménem F1 Academy zajišťovat výkonnou produkci.

Susie Wolffová, výkonná ředitelka společnosti F1 Academy, uvedla:

“F1 Academy bude hnacím motorem změn v odvětví motorsportu, protože vytváříme nejlepší možnou strukturu pro vyhledávání a výchovu ženských talentů na závodní dráze i mimo ni. Chceme inspirovat ženy po celém světě, aby šly za svými sny, a díky spolupráci s Hello Sunshine, která je lídrem ve vyprávění inspirativních ženských příběhů, oslovíme globální publikum a umožníme další generaci mladých žen překonávat bariéry v motoristickém sportu i mimo něj.”

Sarah Hardenová, generální ředitelka společnosti Hello Sunshine, řekla: “Formule 1 se etablovala nejen jako globální velmoc, ale také jako pokrokově smýšlející soutěž, která se zavázala vytvářet rovné příležitosti pro ženy. V době, kdy se pozoruhodné ženy z průkopnické Akademie F1 připravují na zápis do historie, je nám ctí, že máme možnost zdokumentovat mnoho poutavých příběhů na trati i mimo ni.”

Sara Rea, vedoucí oddělení Unscripted ve společnosti Hello Sunshine, řekla: “Příležitost spolupracovat s F1 Academy je pro nás velkou ctí, ze které nemůžeme mít větší radost. Tito jezdci jsou dynamičtí, inspirativní a soutěživí a Susie Wolffová, jejich vedoucí, je v tom nejlepším slova smyslu přírodní silou. Díky vysokým sázkám, adrenalinu a srdci je F1 Academy bohatým prostředím pro poutavé a silné ženské příběhy.”