Pro AlphaTauri už je Faenza malá. Přestane být italským týmem

Podle generálního ředitele týmu formule 1 AlphaTauri Petera Bayera je rozšíření britského závodu italského týmu z Faenzy na novém místě v britském Milton Keynes klíčem k jeho budoucím plánům.

Štítky: AlphaTauri Peter Bayer Zveřejněno 8. 01 2024 — GPF1.cz

Tým, který se brzy přejmenuje, má již dlouho aerodynamické oddělení v Bicesteru, ale v rámci pokračující expanze se jeho britská základna přesune do Milton Keynes, poblíž sídla sesterského týmu Red Bull. Nové zařízení, kde budou pracovat také pracovníci dynamiky vozidel, bude větší a lépe vybavené než jeho předchůdce. Bayer věří, že přesun pomůže týmu konkurovat špičkovým talentům na rušném britském trhu práce v F1.

“Výkonnostní centrum v Milton Keynes je nezbytné, protože zařízení v Bicesteru už začíná být příliš malé,” řekl Bayer Autosportu. “Nemáme žádná parkovací místa, nemáme žádnou jídelnu.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

Musíme být atraktivním zaměstnavatelem. V první řadě to samozřejmě začíná u týmu jako takového, u identity, ale pak je tu také zázemí a možnosti kariérního růstu pro lidi. A právě proto bude toto zázemí nesmírně důležité. Také nám končí nájemní smlouva v Bicesteru, takže jsme se stejně museli přestěhovat. A výhoda toho, že jsme samozřejmě blíže Red Bull Racing a jejich kampusu, je v tom, že to pro nás bude jednodušší, pokud jde o práci v aerodynamickém tunelu, o práci na simulátoru. Takže to všechno usnadní život všem inženýrům.”

Peter Bayer přiznává, že bylo vždy obtížné získat britské inženýry pro přesun do Itálie.

“Pokud jde o přesun lidí, máme stejně aerodynamiky a konstruktéry a modelárna je ve Velké Británii,” řekl. “V současné době však vedeme poměrně intenzivní náborovou kampaň a nyní rádi nabídneme špičkovým britským talentům pracovní místo ve Velké Británii. Protože pro ně, nerad to říkám, je Faenza krásná, ale je to problém. Uvedu vám svůj vlastní příklad. Když jsem začínal, vzal jsem svou ženu a jeli jsme do Faenzy. Řekla: ‘Ach, to je nádhera. A dali jsme si pizzu a jeli jsme k moři. A pak se zeptala: ‘A co škola? A já na to: “Myslím, že tam žádná není.”. ‘A co případné pracovní příležitosti pro mě?’. Nemyslím si, že nějaké jsou.

Pokud nemluvíte italsky a vaše děti už nejsou miminka, je stěhování velmi obtížné, abych byl upřímný. Myslím, že máme pár britských inženýrů, kteří se teď vrátí do Milton Keynes. Nabídli jsme příležitost Italům, kteří, pokud se chtějí přestěhovat, mohou, ale není tu žádná povinnost. Ale je jasné, že většina nových zaměstnanců jsou Britové.”

Technický ředitel Jody Egginton souhlasil s tím, že přesun bude pro tým přínosný.

“Stěhujeme se do většího zázemí v Milton Keynes, tak trochu přerůstáme místo, kde jsme teď,” řekl. “A s tím jsou spojeny i určité příležitosti. Množství aktivit, které děláme ve Velké Británii, je podobné, ale rozšiřujeme velikost tohoto provozu, takže je to pozitivní.”