Newey už nemá takový vliv na konstrukci auta. “Blbost”, reagovala jeho žena

Tvrzení, že Adrian Newey nestojí za dominantním vozem Red Bull RB19, vyvrátila na sociálních sítích jeho manželka, která pocítila potřebu se jej zastat.

Štítky: Adrian Newey Zveřejněno 7. 01 2024 — GPF1.cz

Manželka Adriana Neweyho Amanda zpochybnila tvrzení, která diskreditují úsilí jejího manžela při navrhování dominantního vozu Red Bull RB19. Technický šéf Red Bullu, který byl vyznamenán na novoročním seznamu vyznamenaných králem Karlem, byl za své úsilí od svého nástupu do F1 na konci 80. let minulého století široce chválen, ale komentáře šéfa týmu Christiana Hornera naznačovaly, že hlavní slovo měl Pierre Waché.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

V rozhovoru pro Motorsport.com Horner vysvětlil: “Adrian je velkou součástí tohoto týmu a má velký podíl na tom, čeho jsme dosáhli. Ale jeho role se samozřejmě v posledních letech vyvíjela a technický tým pod ním vedený Pierrem Wachém odvádí skvělou práci, a to tak, že není na Adrianovi závislý. Má možnost přijít, odejít a pracovat na jiných projektech a myslím, že to je součástí vývoje každého týmu.

Vždycky jsem byl velkým fanouškem Manchesteru United, ne jako úplně fanoušek samotného týmu, ale přímo Alexe Fergusona. Ten měl Erica Cantonu a s ním se prostě vyvíjeli,” vysvětlil. “Red Bull je tým, který, jsme silnější o to, že máme Adriana u sebe, ale samozřejmě se vyvíjí i zbytek týmu.”

“Co je to za nesmysly?

V reakci na příspěvky ze dvou míst na X [dříve Twitter] Amanda Neweyová jednoduše napsala: “Co je to za snůšku nesmyslů.”

Neweyová také reagovala na jiného uživatele, který naznačoval, že vůz RB19 není jedním z “mistrovských” vozů jejího manžela tím, že už jeho konstrukci nevedl: “Absolutní blbost,” napsala.

Red Bull bude s příchodem nové sezony doufat, že s vozem RB20 bude pokračovat ve své nadvládě ve startovním poli.

Verstappen očekává od McLarenu “silný začátek sezony”