Aston Martin s Adrianem Neweym nejedná

Ředitel týmu Aston Martin Mike Krack vyvrátil tvrzení, že se tým snaží získat do týmu konstruktéra Red Bullu Adriana Neweyho.

Štítky: Adrian Newey Aston Martin Zveřejněno 6. 04 2024 — GPF1.cz

Na otázku televize Sky, zda doufá, že se mu podaří přilákat Neweyho do továrny v Silverstone, Krack rozhodně popřel, že by tyto zprávy byly pravdivé.

“Máme velmi silný technický tým s Danem Fallowsem, s Tomem McCulloughem, s Lucou Furbattem,” řekl šéf týmu Aston Martin Mike Krack. “Nedávno se k nám připojil Bob Bell, takže jsme docela spokojeni s tím, co máme v tuto chvíli k dispozici.”

Dominantní tým Formule 1 Red Bull byl v posledních letech pochopitelně častým cílem ambiciózního týmu Aston Martin, pokud jde o přetahování klíčových zaměstnanců, jako je Dan Follows, bývalý šéf aerodynamiky Red Bullu, který je nyní technickým ředitelem týmu ze Silverstone. Po dohodě s Fallowsem následovala akvizice konstruktéra Andrewa Alessiho, který odešel z Red Bullu a stal se šéfem technických operací Aston Martinu, a nedávná zpráva naznačila, že majitel týmu Aston Martin Lawrence Stroll usiluje o zatím největší úlovek z řad Red Bullu v podobě Neweyho.


Nové číslo online magazínu KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu
  • Jak Hamilton mazaně vyjednal smlouvu s Ferrari, a obešel všechny
  • Opravdu nejsilnější parnerství v F1
  • Bernie Ecclestone, jak jej neznáte
  • O prvním automobilovém závodě

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


Stroll údajně oslovil Neweyho na Velké ceně Saúdské Arábie, aby mu předložil nabídku “velkých peněz” ve snaze přilákat ho do Aston Martinu, protože Red Bull se pod Neweyho vedením stal jasným lídrem éry F1 s přísavným efektem. Od roku 2026 mezitím Aston Martin převezme používání pohonné jednotky Honda, protože mimořádně úspěšná aliance japonského výrobce s Red Bullem končí.

Šéf týmu Aston Martin Mike Krack však neměl náladu bavit se těmito fámami, když před kvalifikací Velké ceny Japonska hovořil s televizí Sky F1 a možnost Neweyho příchodu do Aston Martinu zamítl.

Na otázku, zda je na údajném Neweyho oslovení ze strany Aston Martinu něco pravdy, Krack jednoduše odpověděl:

“Ne.”