Adrian Newey hledá cesty k ukončení spolupráce s Red Bullem

Adrian Newey už nechce pracovat pro Red Bull.

Štítky: Adrian Newey Aston Martin Ferrari Red Bull Zveřejněno 25. 04 2024 — GPF1.cz

Adrian Newey, legendární konstruktér týmu Red Bull Racing, vzbudil v motorsportovém světě vlnu spekulací po interním oznámení, že uvažuje o ukončení své dlouholeté spolupráce s týmem. Newey, jenž má platnou smlouvu s Red Bullem do konce roku 2025, prý hledá možnosti, jak by mohl rozvázat svou smlouvu, ačkoli má konkurenční doložku, která mu neumožňuje přestoupit k jinému týmu dříve než za rok po skončení smlouvy.


Psali jsme v online magazínu KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu
  • Jak Hamilton mazaně vyjednal smlouvu s Ferrari, a obešel všechny
  • Opravdu nejsilnější parnerství v F1
  • Bernie Ecclestone, jak jej neznáte
  • O prvním automobilovém závodě

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


Odchod Adriana Neweyho by mohl mít zásadní dopad na svět Formule 1, neboť je považován za jednoho z nejúspěšnějších konstruktérů v historii sportu. Jeho práce sehrála klíčovou roli v úspěších Red Bullu v letech 2010 až 2013, kdy tým dominoval světovému šampionátu.

Jedním z možných cílů pro Neweyho je Aston Martin, který se v poslední době posiluje v rámci svého angažmá ve Formuli 1. Další možností by mohl být i přestup k Ferrari, které se snaží obnovit svou dominanci v nejprestižnější motorsportové sérii světa. Newey by tak spojil síly s Lewisem Hamiltonem, zatímco v Audi by pracoval s Fernandem Alonsem.

Zpráva o Neweyho údajném odchodu přichází v kontextu zhoršujícího se vztahu mezi ním a šéfem týmu Red Bull, Christianem Hornerem. Přestože právě Horner byl tím, kdo Neweyho v roce 2005 do týmu přivedl, nyní se zdá, že jejich vztah prochází obtížným obdobím. Red Bull zatím oficiálně potvrdil, že má s Neweym smlouvu do konce roku 2025, ale situace se může ještě vyvíjet.