Šéf strategie Ferrari opouští svou pozici

V souvislosti se zprávami o odchodu jednoho z klíčových představitelů týmu Ferrari z Formule 1 se možná v nadcházející sezóně změní jeho složení.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 6. 01 2024 — GPF1.cz

Podle italských médií se Ignacio Rueda chystá odejít ze strategického týmu Ferrari ve formuli 1. List Corriere dello Sport uvedl, že Rueda už nebude součástí strategického oddělení Ferrari, až v Bahrajnu odstartuje nová sezóna. Zpráva dodává, že Rueda má s Ferrari nadále dobré vztahy a bude v týmu nadále zaměstnán, i když v jiných odděleních, která mohou zahrnovat i provoz sportovních vozů. Rueda je součástí týmu Ferrari v F1 již řadu let, v roce 2015 nastoupil na pozici vedoucího oddělení závodní strategie.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

V loňském roce se však Rueda vrátil do továrního týmu v Maranellu poté, co ho nahradil Ravin Jain. Madridský inženýr hrál v italském týmu po celý rok klíčovou roli a Ferrari bylo jediným týmem, který během sezony porazil Red Bull, když zvítězil ve Velké ceně Singapuru.

Strategická rozhodnutí Ferrari byla v posledních letech mnohokrát zpochybňována a kritika se objevila i během loňské sezony – zejména v závodech ve Spojených státech a Abú Zabí. Ruedův odchod by mohl znamenat otřesy v týmu, který se snaží vrátit do formy, s níž by vyhrával  šampionáty.

Další významnou změnou, která se projeví během nadcházející sezony, je absence závodního ředitele Laurenta Mekiese. Bývalý zástupce šéfa týmu Ferrari nyní řídí každodenní provoz AlphaTauri, sesterského týmu Red Bullu v F1.