Neweyho cesta do Itálie zažehla spekulace

Adrian Newey, vnímaný jako jeden z nejvlivnějších konstruktérů Formule 1 všech dob, byl tento týden viděn v Itálii, což podpořilo spekulace o jeho možném přestupu.

Štítky: Adrian Newey Ferrari Zveřejněno 17. 04 2024 — GPF1.cz

Vzhledem k tomu, že Red Bull čelí vnitřním konfliktům, sílí spekulace, že klíčové osobnosti, jako je Newey, spolu s Helmutem Markem a dokonce i Maxem Verstappenem, by mohly uvažovat o odchodu. Po údajných neshodách s Christianem Hornerem naznačila aktivita Neweyho manželky Amandy na sociálních sítích nevyřešené problémy. “Lajkovala” příspěvek, ve kterém stálo: “Teď máš šanci odškrtnout si ty výčitky, Adriane.”

Přestože má s Red Bullem závaznou smlouvu do roku 2026, nedávné nepokoje v týmu by mohly ovlivnit Neweyho rozhodnutí.

Zprávy naznačují, že Aston Martin učinil Neweymu velkorysou nabídku, k čemuž se Marko nedávno vyjádřil:

“Nemyslím si, že to byla první nabídka, kterou dostal, a nemyslím si, že byla poslední.”

Michael Schmidt z Auto Motor und Sport poskytl postřehy k celé situaci:

“Ztráta Adriana Neweyho by byla stejně velká jako ztráta Maxe Verstappena. A nic nesnáší víc než vnitřní politiku. Od té doby, co se v Red Bullu začalo něco dít, vycítila konkurence krev.”

Newey již dříve přiznal, že dostal solidní nabídky od Ferrari, i když je odmítl, aby se vyhnul stěhování své rodiny do Itálie. Schmidt však poznamenal:

“Na konci jeho kariéry by to však byl vrcholný úspěch,” a dodal: “A zdá se, že tentokrát to myslí vážně.”

“Newey byl nedávno spatřen na letišti v Bologni.” Toto město je vzdáleno pouhou hodinu jízdy od továren Ferrari v rámci F1.

Pokud se Ferrari podaří Neweyho získat, a s nedávným příchodem Lewise Hamiltona pro rok 2025 a další roky, legenda F1 Gerhard Berger předpovídá začátek nové éry připomínající časy Michaela Schumachera ve Ferrari. “S Hamiltonem místo Michaela,” předpověděl Berger a stanovil očekávání na transformační období v Maranellu.