Verstappen očekává od McLarenu “silný začátek sezony”

Max Verstappen označil McLaren za tým, který bude v přípravě na novou sezónu F1 sledovat, a řekl, že jeho postup do roku 2023 je "nejpůsobivější" ze všech soupeřů Red Bullu.

Štítky: Max Verstappen McLaren Zveřejněno 5. 01 2024 — GPF1.cz

McLaren byl loni po prvních dvou závodech bez bodu, ale technické změny a rozsáhlý balíček modernizace v polovině sezony vynesly Lando Norrise a Oscara Piastriho na stupně vítězů – a málem tak přinesly vítězství. Vzhledem k tempu pokroku týmu z Wokingu a konkurenceschopnému závěru sezony se úřadující trojnásobný mistr světa Verstappen domnívá, že McLaren má potenciál být v roce 2024 “velmi silný”.

Při hodnocení uplynulé sezóny a pohledu do budoucna v podcastu Red Bull Talking Bull Verstappen řekl: “Byli jsme jediným týmem, který byl [v roce 2023] opravdu konzistentní.”

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

Verstappen, který v loňském roce vyhrál neuvěřitelných 19 z 22 závodů, také hovořil o tom, jak hodlá přistoupit k nadcházející sezoně, v níž chce získat tři tituly mistra světa v řadě a navýšit svůj počet mistrovských titulů na čtyři.

“Každý rok je trochu jiný,” odpověděl Holanďan na otázku, zda bude dělat něco jinak. “Záleží samozřejmě také na tom, jak dobré bude auto. Ale myslím si, že člověk také prostě hodně spoléhá na své zkušenosti, za svou kariéru a v F1 už toho hodně zažil a ví, že pokud chce bojovat o titul, nejdůležitější je auto.

Kromě toho musí být vaše výkony velmi konzistentní, a to je něco, o co se musíte znovu pokusit. Každý rok je novou výzvou, jak se o to pokusit.”