FIA vydala další technickou směrnici. Je nařízená proti Ferrari?

Mezinárodní automobilová federace vydala další technickou směrnici, která upřesňuje, co se smí a nesmí v oblasti pohonných jednotek. S informací přišel německý web Auto Motor und Sport.

2 Štítky: Ferrari FIA Pravidla Zveřejněno 14. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Směrnice má označení TD 38/19 a přichází brzy poté, co FIA vydala před Grand Prix USA upřesnění, podle kterého by bylo nelegální obcházet povolené maximální limity průtoku paliva. Stalo se tak na dotaz Red Bullu, který se snažil přijít na to, v čem spočívá výhoda Ferrari, které prý co do výkonu ostatní motoráře převyšuje o nejméně 50 koňských sil.

Před Brazílií vydala FIA další směrnici. A opět by se mělo jednat o nařízení „proti“ Ferrari. Ve zprávě se totiž píše, že jakékoliv hořlavé kapaliny z chladících systémů (mezichladiče plnicího vzduchu či ERS) nesmí být využívány ke spalování spolu s palivem. To už ale FIA objasnila ve starším nařízení TD 54/18, které zakazovalo spalování oleje spolu s benzinem. FIA už dříve v sezoně rovněž prověřila motory Ferrari, a z tohoto hlediska byly v pořádku.

Podle nejmenovaného inženýra, na kterého se web odvolává, přijdou v nejbližší době další nařízení. Ferrari přitom v Brazílii vyzkouší ve voze Charlese Leclerka novou pohonnou jednotku, která by měla být základem pro agregát 2020.

Diskuse k článku

2 komentáře: “FIA vydala další technickou směrnici. Je nařízená proti Ferrari?”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Nj, tak kdysi se nadržovalo Ferrari a teď Mercedesu…

  2. Kakanen napsal:

    To su šmejdi. ☹️A Mercedesu do teď vše procházelo a FIA dělá mrtvého brouka. 🤮FIA jde Mercedesu na ruku a když ne oni tak Pirelli. 🤮🙄

Napsat komentář