Diskuze o změně bodovacího systému odložena

Komise F1, důležitý organizační panel F1, odložil diskutované změny bodového formátu. A přijala další jiná rozhodnutí.

Štítky: 2025 FIA Zveřejněno 25. 04 2024 — GPF1.cz

Co Komise F1 probírala a k jakým závěrům dospěla:

Komise projednala témata zahrnující změny v přidělování bodů do šampionátu, změny technických a sportovních předpisů a předsezónní testování pro rok 2025 v návaznosti na možnosti předložené Sportovním poradním výborem.

Body šampionátu

Členové komise projednali návrh na změny v rozdělování bodů za mistrovství, jak je popsáno v článcích 6.4 a 6.5 sportovního řádu. Bylo dohodnuto, že je třeba provést další analýzu navrhovaných změn s cílem předložit návrh na červencovém zasedání Komise F1.

2025 Předsezónní testování

V návaznosti na diskuse během nedávného zasedání Sportovního poradního výboru bylo dohodnuto, že vedení Formule 1 předloží Komisi F1 k posouzení návrh termínů/hodin předsezónního testování v roce 2025.

Kamery směřující dozadu

Bylo odsouhlaseno zavedení zadních kamer od Velké ceny Španělska 2024.

Schválena byla také řada drobných změn sportovního a finančního řádu.

Komise F1, známá také jako Formula 1 Commission, je důležitý orgán, který se zabývá řadou aspektů týkajících se pravidel, bezpečnosti a strategických rozhodnutí ve Formuli 1. Jejím hlavním úkolem je formulovat a schvalovat pravidla a změny pravidel týkající se technických specifikací vozidel, sportovních pravidel a dalších aspektů, které ovlivňují průběh a charakter závodů.

Komise F1 zahrnuje zástupce týmů Formule 1, zástupce Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) a zástupce obchodního partnera Formule 1, což je většinou společnost Formula One Group (dříve známá jako Formula One Management). Tato třístranná struktura umožňuje všem zúčastněným stranám spolupracovat na tvorbě pravidel a rozhodnutí, která ovlivňují sport.

Komise F1 se také zabývá dalšími otázkami, jako je bezpečnost na okruhu, udržitelnost, technologický vývoj a budoucnost sportu. Její činnost a rozhodnutí mají zásadní vliv na směr, kterým se Formule 1 ubírá.