Vettel: Ferrari si v úvodu sezony nechtělo přiznat pravdu

Ferrari sice do letošního roku vkročilo úspěšnými předsezonními testy, ale v úvodu ročníku jej doslova převálcoval Mercedes. Přestože Scuderia tvrdila, že pořád má na to bojovat o titul, Sebastian Vettel nyní přiznal, jak to bylo v italském táboře doopravdy.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 14. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

„Po prvním týdnu testů jsme byli v klidu. Ale bylo překvapující, když jsme v prvních závodech zjistili, že nejsme dost rychlí. Nevzdávali jsme se, ale pochopili jsme, že nejsme tam, kde jsme chtěli být,“ popisuje Němec. „Nejdřív bojujete sami se sebou, protože jsme byli dost daleko na boj s Mercedesem, který se závod od závodu lepšil.

Pokoušeli jsme se nalézt naši formu, ale v Evropě jsme celkem jasně pochopili, že se to nestane přes noc, bude to naopak velmi obtížné. Brzy jsme si uvědomili naše realistické šance a to, že titul zřejmě nezískáme. Nicméně i tak na to tlačíte, protože samozřejmě chcete opak. Jenže jak pořád selháváte… znáte pravdu, ale snažíte se ji nevidět.

Není to hezký pocit. Myslím, že jsme se tak tři čtyři závody vážně snažili, než jsme si přiznali, jak se věci mají. Což vám nakonec může pomoci,“ tvrdí Vettel. „Přišli jsme o dobrý pocit, který jsme měli v testech, a trvalo dlouho, než jsme ho zase získali zpátky. Bylo jasné, že nám něco chybí, ale nevěděli jsme, jak to napravit.

Jakmile bylo jasné, co potřebujeme, chtělo to už jen čas. Byla to otázka důvěry v tým,“ dodává Němec, podle kterého zlom nastal s vylepšeními nasazenými ve Velké ceně Singapuru, kde Sebastian Vettel triumfoval před svým týmovým kolegou Charlesem Leclerkem.

Diskuse k článku

Napsat komentář