FIA se s Ferrari dohodla na legálnosti jeho motoru, ostatní týmy se bouří

Některé týmy formule 1 jsou po ohlášení finálního verdiktu o legálnosti motorů Ferrari z loňské sezony údajně velmi rozhořčené a plánují podniknout určité kroky. Není však prozatím jasné, o jaký typ protestu se bude jednat.

1 Štítky: Ferrari FIA Zveřejněno 29. 02 2020 — Lukáš Podstata

V loňské sezoně byla italská stáj mimo jiné obviněna z nelegálního užívání vyššího průtoku paliva. FIA dokonce v závěru sezony zabavila části vozu SF90 a řekla, že na ukončení vyšetřování si budeme muset počkat.

Finální ortel byl nakonec vydán až po dlouhých třech měsících a způsobil značný rozruch. Mezinárodní automobilová federace totiž vydala prohlášení, ve kterém stojí: „FIA společně s týmem Scuderia Ferrari Mission Winnow dosáhla dohody po důkladné analýze fungovaní pohonné jednotky.“

Po tomto prohlášení se doslova roztrhl pytel s nespokojenými názory jednotlivých týmů, většinou prý těch, které neberou motory od Ferrari. Z prohlášení totiž není jasné, zda Ferrari v loňské sezoně skutečně podvádělo, či nikoliv. Korunu všemu nasadila FIA dodatkem, že detaily dohody jsou mezi ní a Ferrari a nebudou více upřesněny.

Některé stáje jsou údajně rozhodnuty se proti tomuto verdiktu bránit a chtějí detailní znění, které FIA nechce uveřejnit. Jeví se však jako těžko představitelné, že by jej nakonec mohly skutečně získat.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “FIA se s Ferrari dohodla na legálnosti jeho motoru, ostatní týmy se bouří”

  1. trencherman napsal:

    Snaha obvinit Ferrari je marná. FIA jim šla vždy na ruku. Né nadarmo se Ferrari hanlivě nazývá Fiarrari. A Todt to jen podtrhuje. On je ve FIA něco jako Babiš u nás ve vládě. Ferrari nikdy nebude usvědčeno z nelegálnosti motoru, i kdyby měla osmi litrový dvanáctiválec krmený raketovým palivem 🙂

Napsat komentář