Neblafujeme, máme problémy, zní z Mercedesu i Ferrari

Oba týmy, u nichž se očekává boj o špici, nezažily bezproblémové testy. Mercedes sice zajel nejrychleji, ale hned dvakrát musel měnit motor (Williams musel nasadit dokonce tři agregáty od Stříbrných šípů). Ferrari zase nevykazovalo příliš velkou rychlost. Jsou favoriti v problémech?

Štítky: Ferrari Mercedes Zveřejněno 29. 02 2020 — Lukáš Štěrovský

Současné šestiválce absolvují už sedmou sezonu, pro týmy je tak čím dál těžší přijít s nějakým vylepšením.

„Už jsme v oblasti, kdy zisk jednoho kilometru v hodině stojí spoustu investic,“ ví Lewis Hamilton. Mercedes se ale přes zimu snažil objevit rychlost, jenž to vypadá, že na úkor spolehlivosti. „Věřím, že motor je dobrý a kluci ho ještě vylepší. Rozhodně je to krok vpřed. Chybí nám jen spolehlivost, ale v továrně na tom určitě zapracují,“ dodává Brit.

 „Jsou si vědomi potíží, ale řekli nám, abychom se nebáli,“ přitakává technický šéf Racing Pointu Andy Green, tedy týmu, který od Mercedesu motory rovněž odebírá.

„Auto bylo silné napříč celými testy, ale pořád ještě musíme zapracovat na spolehlivosti, abychom se dostali na standardní hodnoty, počínaje startem sezony,“ nastiňuje plán Mercedesu technický šéf James Allison.

O poznání horší situace panuje u Ferrari, které ale svojí na první pohled nízkou rychlostí podle některých jen blafuje. „Není to pravda, to, co jsme viděli, je teď naše skutečná výkonnost,“ oponuje šéf Scuderie Mattia Binotto. „Jak je dobrá nebo špatná, to uvidíme po prvních třech závodech. Jsme pod tlakem, ale neděláme z toho drama.

K testům jsme přistoupili jinak než vloni, chtěli jsme pochopit auto ve všech různých konfiguracích. Nicméně výkonnost na jedno kolo není taková, jakou bychom chtěli, ostatní jsou navíc rychlejší na rovinkách. Ale vypadá to, že je vůz spolehlivější a lepší při delších výjezdech,“ dodává Binotto.

Diskuse k článku

Napsat komentář