Testy v Barceloně přímo z místa činu

Před pár dny skončily zimní testy, které byly s krátkou přestávkou rozloženy do dvou týdnů. GPF1.cz mělo možnost se zúčastnit druhého termínů testů. Jaké byly naše dojmy?

Štítky: Barcelona Předsezonní testy Zveřejněno 1. 03 2020 — Lukáš Podstata

Příjezd a cesta na okruh

Dostat se do Barcelony v dnešní době není příliš složité. Letecké společnosti nabízí spojení Praha-Barcelona i několikrát za den a za zlomek ceny, kterou byste vynaložili za dopravu osobním automobilem. Velké plus je, že po příletu se můžete ihned dostat na vlakové nádraží, ze kterého jede vlak pouhých čtyřicet minut téměř až k okruhu.

Pokud budete volit ubytování v Barceloně, je možné se takto dopravovat každý den do stanice Montmeló. Pohodlnější ale je ubytovat se v blízkosti okruhu a dopravovat se přímo před jeho brány taxi, které finančně nikterak nedostupné.

Začátek testů

Po příchodu vstupní branou GATE 3, která je umístěna přímo před hlavní tribunou, na vás dýchne historie, jež tento závodní okruh provází. Několik maleb, na kterých je zvěčněn Ayrton Senna nebo Michael Schumacher, vám dají najevo, že se nacházíte pro fanouška motorsportu až posvátném místě. Naše první kroky vedly na hlavní tribunu, odkud je vidět týmům až do „kuchyně“.

Výhodou zimních testů je široká rozmanitost. Za zlomek ceny (20 eur) můžete projít celý okruh bez omezení. Je úchvatné sledovat monoposty z různých úhlů a tribun, to se vám při závodu nepoštěstí. Samozřejmostí je také občerstvení, které je však dražší. Můžete si ale přinést i vlastní.

Padok

Po dvou dnech testů jsme zavítali do fanouškovského ráje, kterým je padok, kde máte během testů jedinečnou příležitost procházet se prakticky bez jakéhokoliv omezení až ke vstupům do jednotlivých garáží. Máte tak jedinečnou šanci přijít do kontaktu s těmi největšími hvězdami ze současnosti i minulosti. Například u garáže Red Bullu jsme mimo Christiana Hornera potkali i Marka Webbera.

Všichni se navíc chovají velmi přátelsky, což už např. v půlce sezony, kdy jsou nervy napjaté k prasknutí, taky nemusí platit. Bohužel jedinou výjimkou byla italská stáj Ferrari. Byli jsme až překvapeni, jak si Italové střeží oproti ostatní téměř vše, což je takový jeho kolorit posledních let. Samozřejmě na to tým má plné právo, ale bylo zvláštní, že u Mercedesu, Red Bullu, Renaultu, McLarenu, Williamsu ani dalších stájích jsme se s takovou odměřeností nesetkali.

Dalším velkým lákadlem zimních testů je pit-walk. Jistě, pokud si koupíte lístek na GP, tak bývá průchod boxy vždy v ceně, ale na zimních testech je daleko méně návštěvníků a díky tomu máte větší šanci dostat se až na dotek samotných monopostů F1.

Suma sumárum, pokud chcete na testy do Barcelony vyrazit příští rok, můžeme takovou návštěvu jen doporučit.  Budete mít možnost setkat se s mnoho tvářemi královny motorsportu, uvidíte celý okruh z jednotlivých tribun, a to za zlomek ceny vstupenky na jakoukoliv GP.

Diskuse k článku

Napsat komentář