Do politického boje s Liberty o rozšíření soupisky pošle FIA Andrettiho

Očekává se, že FIA zamítne žádosti tří ze čtyř potenciálních nových týmů Formule 1, přičemž jediným zbývajícím uchazečem je Andretti Global.

Štítky: 2026 Andretti Zveřejněno 22. 09 2023 — GPF1.cz

Tým Michaela Andrettiho, jehož nabídku podporuje značka Cadillac společnosti General Motors, je nejznámějším uchazečem z těch, kteří odpověděli na žádost FIA o vytvoření 11. týmu F1.

Přihlášky podaly také týmy FIA Formule 2 Hitech, Carlin a asijský start-up LKYSUNZ. Ačkoli řídící orgán stále nemá žádné oficiální informace o tom, které nové týmy budou případně přijaty, zákulisní informace mají za to, že do závěrečné fáze se dostala pouze nabídka Andrettiho.

Kterých pět týmů se hlásí o místo na startech velkých cen F1?

Formule 1 si ponechává rozhodující slovo při přijímání nových účastníků do startovního pole, přičemž generální ředitel F1 Stefano Domenicali opakovaně zdůraznil, že další tým není potřeba, pokud nepřinese dodatečnou hodnotu, zatímco stávající týmy se k vyhlídce na rozšíření Andrettiho stáje IndyCar a Formule E do závodů velkých cen stavěly chladně.

Domnívají se, že současný poplatek 200 milionů dolarů, který by musel každý nový tým zaplatit za vstup do startovního pole, není dostatečnou kompenzací, přičemž nesouhlas se vstupem Andrettiho potvrdilo v Singapuru několik šéfů týmů.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Tým LKYSUNZ v pátek oznámil, že je připraven zaplatit poplatek za rozředění ve výši 600 milionů dolarů díky podpoře nového miliardáře z Floridy. To se setkalo s překvapením u zaměstnanců stávajících týmů F1 v souvislosti se spekulacemi, že zaměstnanci LKYSUNZ byli informováni, že je FIA odmítla, což je přimělo ucházet se o práci jinde.

Informace naznačují, že LKYSUNZ, Hitech a Rodin Carlin byly informovány, že jimi předložené informace nebyly dostatečné pro kladné hodnocení, ačkoli FIA to v pátek na dotaz oficiálně nepotvrdila.