Ztráty důvěry se nebojím, říká Logan Sargeant

Logan Sargeant říká, že si je jistý, že Williams věří v jeho schopnosti, přestože ho tým nechal v Austrálii bez angažmá.

Štítky: Logan Sargeant Williams Zveřejněno 4. 04 2024 — GPF1.cz

Po páteční havárii Alexandra Albona v Melbourne stál Williams před dilematem, protože jeho vůz nemohl být včas opraven a nebyl k dispozici žádný náhradní. Proto přijali neobvyklé rozhodnutí stáhnout Sargeanta z víkendu a dát jeho vůz týmovému kolegovi, protože se domnívali, že Albon nabízí nejlepší šanci na zisk bodů. Ten skončil na 11. místě, tedy nakonec bez bodů.

Sargeant, který je ve své druhé sezóně jezdcem F1, odmítl, že by rozhodnutí týmu nahradit ho Albonem ukazovalo na nedostatek důvěry v něj.


Nové číslo online magazínu KOLO na KOLO

  • Víme, co všechno a proč se odehrává v Red Bullu
  • Jak Hamilton mazaně vyjednal smlouvu s Ferrari, a obešel všechny
  • Opravdu nejsilnější parnerství v F1
  • Bernie Ecclestone, jak jej neznáte
  • O prvním automobilovém závodě

PŘEDPLATNÉ na webu kolonakolo.cz


“V roce 2023 jsem neměl nejlehčí období a oni stáli při mně,” řekl Sargeant. “Věřím, že tuto podporu mám od konce roku 2021, a nemyslím si, že by se někam vytratila. Je to prostě těžká situace pro všechny zúčastněné. Těžká situace i pro mechaniky, kteří musí auta přesouvat na druhou stranu [garáže]. Je to těžké.”

Sargeant pojede tento víkend za tým v opraveném voze Alexe Albona. Řekl, že ho tým “velmi dobře opravil”.

“Oprava proběhla lépe, než jsem očekával, a mělo by být naprosto identické s tím, co jsem měl předtím.”

Přiznal, že se ve dnech po vynechaném závodě “cítil trochu drsně”, ale od začátku sezony je se svými výkony spokojený.

“Neměli jsme ideální začátek roku, ale co se týče rychlosti, jsem spokojený s tím, kde jsem. Potřebuji to jen přenést do tohoto víkendu. Určitě jsem měl týden volna, který jsem musel strávit sezením na pláži, ale také jsem si dobře zatrénoval, viděl věci z jiné perspektivy a vrátil se sem s pocitem, že jsem vlastně velmi svěží a psychicky spokojený a prostě připravený vrátit se do auta.”

Williams loni v Suzuce nebodoval, oba jezdci odstoupili s poškozením. Podle Sargeanta by se však změna konstrukce vozu, kterou provedli mezi sezonami, měla na náročném vysokorychlostním okruhu vyplatit.

“Byla to jedna z tratí, se kterou jsme loni s naším vozem trochu bojovali,” řekl. “Zejména změna filozofie, kterou jsme provedli, byla jedním z typů tratí, které jsme se snažili zlepšit, a bude to pro nás test. Dobrá výzva. Zároveň je to naprosto senzační trať, na které se jezdí. Takže doufejme, že se nám podaří dostat auto do dobrého provozního okna.

Určitě je tu několik různých možností, které budeme muset během víkendu prozkoumat, a několik zajímavých věcí, které chceme vyzkoušet. Kde budeme v tempu, bude asi podobné jako dosud, ale doufejme, že prostě najdeme něco víc než ostatní, abychom se posunuli o kousek výš.”