Williams ani v Japonsku nebude mít náhradní auto

Williams tvrdí, že snaha opravit vůz Alexandra Albona pro Velkou cenu Japonska příští týden nezabrání tomu, aby do závodu přivezl drobná vylepšení. Náhradní auto ale mít nebude.

Štítky: James Vowles Williams Zveřejněno 28. 03 2024 — GPF1.cz

Do Velké ceny Austrálie odstartoval pouze jeden vůz FW26 poté, co Albon během úvodního tréninku těžce havaroval v sedmé zatáčce. Převzal vůz týmového kolegy Logana Sargeanta, který v důsledku toho závod vynechal. Šéf týmu James Vowles uvedl, že poškozený FW46 byl co nejrychleji vrácen na jejich základnu, aby mohl být včas opraven pro převoz do Suzuky.

“Jsem přesvědčen, že se nám podaří podvozek opravit,” řekl Vowles. “Zavedli jsme opatření, abychom se ujistili, že podvozek se sem vrátí velmi brzy v pondělí ráno. Přijelo asi ve dvě hodiny ráno a od té doby už na něm uvnitř budovy pracovaly posádky, rozebíraly ho a opravovaly. Jsme na tom dobře, abychom měli podvozek zpět dostatečně brzy na Suzuku.”

Tým na okruhu zajistil, aby ti, kteří se vrátili do továrny, byli připraveni okamžitě začít s opravami, řekl Vowles.


PODCAST Z AUSTRÁLIE: KOLO na KOLO: VYHRÁLO BY FERRARI I S VERSTAPPENEM NA TRATI?


“Spousta práce se udělala už v Melbourne. Byly tam fotografie a techniky zvané NDT, což je nedestruktivní testování, existují různé, které se dají dělat, [což] nám umožňuje plně pochopit, jak velké je poškození a co musíme udělat. Tato příprava byla klíčová. Znamenalo to, že už v pondělí ve dvě hodiny ráno mohly začít práce. To není reflexe toho, co se děje a v jaké jsme situaci, bylo to spíše ‘tohle děláme a takhle to provedeme’. Takže v Suzuce budeme mít dva vozy bez větších problémů.”

Vowles přiznal, že havárie znamená, že tým stále nebude mít v Japonsku k dispozici náhradní vůz.

“Původní plán pro začátek sezony byl mít v prvním závodě tři podvozky, jak se dalo očekávat,” vysvětlil. “To se lehce posunulo ke třetímu závodu, protože položky se stále více zpožďovaly. Od té doby, a zejména s ohledem na práci, kterou nyní provádíme na podvozku číslo dvě, to opět mělo být s malým zpožděním.”

Očekává však, že to nezpozdí práce na nadcházejících modernizacích pro FW46, z nichž některé dorazí do Japonska příští týden.

“Není pochyb o tom, že nehoda, jakou měl Alex v Melbourne, nás bude něco stát,” řekl. “Je to množství času, které jsme neočekávali, že budeme pracovat na nějaké položce, v tomto případě na podvozku, a ubírá to práci. Upgrady, které máme v plánu pro Japonsko, se ještě objeví. To jsou tedy pozitivní zprávy. Jsou to malé položky, ale každá z nich přispěje k většímu výkonu.

Mohou se objevit položky, které budou mírně ovlivněny, ale tým v tuto chvíli odvádí opravdu dobrou práci a snaží se absorbovat dodatečnou pracovní zátěž, aniž by to mělo dopad na upgrady v nižší linii. Takže se objeví položky zhruba kolem šestého kola a několik dalších položek i mimo něj.”