Zahodili jsme jedinou letošní šanci na vítězství, obává se Leclerc

Monopost Ferrari SF21 a okruh v Monaku si sedly. Dokonce tak moc, že Charles Leclerc pomýšlel na výhru v závodě, kterou ale zhatila nehoda v kvalifikaci. Jak už dnes víme, Monačan do domácího podniku vinou techniky nakonec ani nenastoupil, což jej štve. Bojí se totiž, že tak velkou šanci na výhru už Scuderia letos mít nebude.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 26. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

„Samozřejmě, zažít něco takového je obtížné o to více, že to byl domácí závod,“ říká Leclerc o zisku pole position, kterou nemohl ani zkusit proměnit na vítězství. „Nestává se každý den, že máme šanci startovat z tak dobrého místa.

V Monaku to mohla být jediná letošní šance na vítězství,“ uvědomuje si. „Neznamená to ale, že už se letos nezlepšíme. Takový je holt motosport, podobné věci se dějí. Jak řekl náš šéf Mattia Binotto, z víkendu v Monaku si musíme odnést hlavně to pozitivní.“

Na druhou stranu Leclerc možná vidí situaci příliš černě, šanci by Ferrari mohlo mít v Maďarsku, kde je okruh charakteristikou velice podobný trati v Monaku. Nicméně nadcházející závod v Baku k italské stáji zřejmě tak vlídný nebude – ani jednu z doposud čtyř konaných velkých cen tam totiž nevyhrála.

I tak se ale Leclerc snaží být optimistou. „Jsme na dobré cestě, pracujeme dobře. V Monaku to byla jenom smůla, takový je život. Dostanu se přes to, myšlenkami už jsem u Baku. Jsem velmi motivovaný a doufám, že po návratu do auta zajedu velmi dobrý výsledek.“