Hamilton svůj velmi kritický přístup k týmu nakonec přehodnotí

Sportovní šéf formule 1 Ross Brawn není překvapený tím, jak kriticky Lewis Hamilton po GP Monaka vystoupil vůči týmu Mercedes. Podle Brawna ale nakonec jezdec Stříbrných šípů svoje stanovisko přehodnotí.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Ross Brawn Zveřejněno 27. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Hamilton hned po nepovedeném závodě přiznal, že za zavřenými dveřmi v továrně má v plánu rozsáhlé diskuze s inženýry, při kterých nebude šetřit kritikou. „Takový závod jako Monako si už prostě nesmíme dovolit,“ upozorňoval v neděli.

Brit má pravdu, sedmé místo stálo jeho i stáj ztrátu průběžného vedení v obou šampionátech. „Lewis byl očividně rozrušený průběhem víkendu v Monaku. Frustrace dosáhla vrcholu v závodě, když byl nespokojený s tím, jak se vyvinula jeho strategie,“ popisuje Ross Brawn.

Tesla v ohrožení: Audi odhaluje A6 e-tron

Hamiltonovi podle něj svým způsobem ublížilo to, že měl po většinu kariéry k dispozici jen špičkové monoposty. „Je to hodně urputný jezdec, takže by se mělo dát čekat, že bude frustrovaný, když vše nepůjde tak, jak by chtěl. Něco takového se mu stává zřídka, takže ve zvládání takových situací nemá velkou praxi.“

Podle sportovního šéfa F1 ale nakonec Brit vychladne. „Ano, v hodnocení víkendu v Monaku byl celkem rázný, ale jsem si jistý, že nakonec na to bude nahlížet jinak. Lewis je v Mercedesu dlouhou dobu, se všemi v týmu se dobře zná, takže se přes to dostanou. Nebude to problém,“ je přesvědčen Brawn.

Hamilton se zlobí na svůj tým, opět chystá „náročné rozhovory“