Alonso nechápe radost Ferrari: Za mých časů bylo druhé místo jako pohřeb

Fernando Alonso je zpět! Zatím to neplatí o španělových výkonech na dráze, ale o štiplavých komentářích, kterými je proslulý. V tom posledním si pilot Alpinu vzal na paškál Ferrari, kde sám v letech 2010 až 2014 působil.

Štítky: Carlos Sainz Fernando Alonso Ferrari Zveřejněno 26. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Ferrari k radosti fanoušků získalo v Monaku díky Carlosi Sainzovi první letošní stupně vítězů. Právě nadšení z druhého místa je něco, co Alonsovi ve vztahu k jeho vlastní kapitole u italské stáje moc smyslu nedává.

„Pamatuji si ty doby, kdy jsem měl devět nebo deset pódií za sezonu. Když jsem dojel druhý, bylo to skoro jako pohřeb. Na tiskovce se mě každý ptal, kdy znova vyhraju.

Teď, když mám myslím 97 umístění na stupních vítězů (v pěti letech u Scuderie získal Alonso 11 výher a 32 umístění na stupních vítězů, pozn. red.), mi tedy přijde, že za pódia z posledních pěti nebo šesti let mi nebyl prokázaný dostatečný respekt. To je teď očividné,“ tvrdí Španěl.

Na celou záležitost se lze dívat z více úhlů, jak už to tak bývá. Faktem je, že Alonso byl schopný dostat vůz na pozice, na které papírově neměl. A jelikož se tehdy pohyboval na čele víceméně pravidelně, byla každá prohra pro tým zklamáním. Oproti tomu současné Ferrari se dostává z loňské krize a jakékoliv umístění ve špičce je pro něj výjimečným momentem.

Z úspěchu krajana má Alonso nicméně radost. „Jsem za Carlose velmi šťastný. Mluvil jsem s ním na roštu během hymny. Kvůli odstoupení Leclerka už tehdy měl pozici zajišťující stupně vítězů. Po Bottasově odstoupení to bylo ještě lepší.

Snad brzy dokáže zvítězit, i když je jasné, že na normálním okruhu by stále byly vpředu Mercedes a Red Bull. Ale naskytla se mu příležitost a dobře ji využil,“ chválí jej Alonso.

Ve Ferrari získal 11 výher.