Leclerc přiznává: Sainz odvedl lepší práci

Charles Leclerc přiznává, že pochybuje o tom, že by byl schopen porazit týmového kolegu Carlose Sainze v boji o vítězství ve Velké ceně Austrálie.

Štítky: Carlos Sainz Charles Leclerc Zveřejněno 24. 03 2024 — GPF1.cz

Jezdci Ferrari skončili první a druhý, Leclerc následoval svého týmového kolegu, který vedl většinu závodu po předčasném odstoupení Maxe Verstappena. Leclerc byl v tréninku jakoby rychlejší z obou jezdců Ferrari, ale v kvalifikaci i v závodě ho Sainz porazil. Přiznal, že Sainz se v závodě lépe staral o své pneumatiky. Sainzovo vítězství je jeho prvním od operace, kvůli které nemohl startovat v předchozím závodě v Saúdské Arábii.

“Carlos má za sebou neuvěřitelný víkend, kdy se vrátil po operaci, a zajel úžasný závod,” řekl Leclerc. “Z mé strany jsem ve druhém stintu trochu více bojoval s prvními těžkými překážkami. Nezvládl jsem dobře pneumatiky, ale pak byl poslední stint pozitivnější. Ale první a druhé [místo] bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat.”


  • Nejnovější číslo online magazínu KOLO na KOLO. Předplatné zde.
  • Napětí manažerů Mercedesu
  • Kdo ve skutečnosti vlastní F1?
  • Zak Brown, jak jej neznáte
  • Le Mans: Možná poslední soukromý tým na stupních vítězů
  • Historie: Jak se závodilo v nacistickém režimu
  • Aerovychytávky


Leclerc byl na začátku závodu pronásledován vozy McLaren Lando Norrise a Oscara Piastriho a v průběhu závodu se jim vzdaloval. Na otázku, zda měl pocit, že by mohl svému týmovému kolegovi nabídnout nějakou výzvu v boji o vítězství, Leclerc odpověděl:

“Ani ne. V prvním stintu jsme měli ochranu zezadu. Museli jsme tedy zastavit o něco dříve a od té chvíle byl Carlos velmi rychlý a s mými pneumatikami jsem bojoval. Takže si myslím, že jakmile jsme zastavili , tak to pro mě bylo jasné. Ale zase Carlos odvedl lepší práci po celý víkend – minimálně od kvalifikace až po závod – a to vítězství si určitě zaslouží. Takže jsem za něj opravdu šťastný a jsem opravdu šťastný za tým.

Jsou to opravdu dobré body. Do víkendu jsme šli s tím, že musíme maximalizovat body, a nic jsme nemohli udělat lépe. Takže z toho máme opravdu radost.”

Sainzovo vítězství bylo druhým vítězstvím Ferrari za posledních 12 měsíců. Leclerc řekl, že je šťastný, že se Ferrari opět vrátilo na nejvyšší stupínek vítězů.

“Je to dobrý pocit,” řekl. “Samozřejmě hlavně pro tým. “První a druhé místo se nám nestalo od Bahrajnu 2022, což jsou velmi dobré vzpomínky, které máme. Je úžasné, že se nám to podařilo.”