Leclerc: Je jen otázkou času, než Bearman naskočí do F1 na plný úvazek

Charles Leclerc chválí Olivera Bearmana za účast ve Velké ceně Saúdské Arábie v roce 2024 a říká, že "je jen otázkou času", kdy náhradník Ferrari získá plné angažmá ve formuli 1.

Štítky: Charles Leclerc Oliver Bearman Zveřejněno 9. 03 2024 — GPF1.cz

Stálý jezdec Ferrari Carlos Sainz se po tréninku musel podrobit operaci slepého střeva, takže tým musel využít služeb jezdce Prema Racing FIA F2 Bearmana, člena Akademie Ferrari.

V kvalifikaci mu jen těsně unikla účast v Q3, takže se na startovním roštu zařadil na 11. místo a poté dobře odstartoval, aby se pustil do řady dobře promyšlených jízd – podařilo se mu také svést pěkný souboj s Yukim Tsunodou.

K tomu se přidaly čisté manévry na Zhou Guanyu a Nica Hulkenberga na cestě k nakonec sedmému místu, přičemž Bearman projel cílem 24 sekund za třetím Leclercem.

Za své úsilí byl Bearman diváky zvolen “jezdcem dne”.

Leclerc ohodnotil výkon svého dočasného týmového kolegy a pochvaly, které se Bearmanovi dostalo, slovy:

“Myslím, že si to naprosto zaslouží. Už od třetího tréninku odvedl neuvěřitelnou práci. V kvalifikaci byl rovnou rychlý. Odvedl skvělou práci a Q3 mu unikla jen o kousek. Myslím, že dnes byl neuvěřitelný. Myslím tím, že sedmé místo ve vašem prvním závodě v F1, a to jste v novém autě zajeli pouze jeden trénink, je prostě nesmírně působivé. Takže jsem si jistý, že je na sebe nesmírně pyšný.”

Leclerc se domníval, že Bearman, jehož kolega z týmu Prema Andrea Kimi Antonelli je silně spojován s nahrazením Lewise Hamiltona po jeho odchodu do Ferrari, se dostal do povědomí lidí.

“Všichni si ale všimli, jak je talentovaný. A myslím, že je jen otázkou času, kdy se objeví tady ve Formuli 1 na plný úvazek.”