Ferrari potvrdilo novou Leclercovu smlouvu

Tým Scuderia Ferrari oznámil, že prodloužilasmlouvu s Charlesem Leclercem, který tak bude za italský tým jezdit v mistrovství světa formule 1 i po sezoně 2024.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 25. 01 2024 — GPF1.cz

Charlesovo spojení s maranellskou značkou sahá až do doby před jeho působením ve Formuli 1, neboť v roce 2016 nastoupil do Akademie jezdců Ferrari. Po dominantním výkonu v šampionátu Formule 2 v roce 2017 se pak Monakoňan rok učil svému řemeslu v týmu Sauber a v roce 2019 poprvé závodil s týmem Scuderia. V tom roce se stal nejmladším jezdcem v historii Scuderie, který vyhrál velkou cenu, a to vítězstvím na ikonickém okruhu Spa-Francorchamps, což zopakoval o týden později v Monze před nadšeným publikem. V roce 2022 vyhrál další tři Grand Prix a skončil druhý v pořadí jezdců. Je známý svými výjimečnými schopnostmi během kvalifikačního kola, v pouhých 26 letech je již druhý v seznamu jezdců, kteří si zajistili pole position za volantem Ferrari, rovných 23 s Nikim Laudou, před ním je pouze legendární Michael Schumacher s 58. Během svého působení u Scuderie se zúčastnil 103 závodů, 30krát skončil na stupních vítězů, zajel sedm nejrychlejších kol závodu a získal 1035 bodů.

“Mám velkou radost, že budu ještě několik sezón oblékat závodní kombinézu Scuderia Ferrari. Závodit za tento tým byl můj sen už od tří let: Velkou cenu Monaka jsem sledoval z okna kamarádova bytu na rohu St. Devote a vždy jsem vyhlížel červená auta,” řekl Leclerc. “Tento tým je mou druhou rodinou od chvíle, kdy jsem v roce 2016 nastoupil do Ferrari Driver Academy, a společně jsme toho hodně dokázali, když jsme v uplynulých pěti letech bojovali v dobrém i zlém. Věřím však, že to nejlepší teprve přijde, a nemohu se dočkat začátku letošní sezony, abychom udělali další pokrok a byli konkurenceschopní v každém závodě. Mým snem zůstává vyhrát s Ferrari titul mistra světa a jsem si jistý, že v následujících letech si společně užijeme skvělé časy a budeme dělat radost našim fanouškům.”

Šéf Ferrari Fred Vasseur řekl:

“Charlesovo pouto ke Scuderii přesahuje hranice jezdce a týmu, protože je součástí rodiny Ferrari již osm let, tedy ještě z doby, kdy poprvé oblékl emblém skákajícího koníka na své závodní kombinéze. Jeho hodnoty a hodnoty našeho týmu se prolínají, a proto bylo přirozené, že jsme se shodli na rozšíření naší spolupráce. Známe ho pro jeho neutuchající touhu posouvat se na hranici svých možností a oceňujeme jeho mimořádné schopnosti, pokud jde o boj a předjíždění v závodě. Jsme odhodláni dát Charlesovi vítězný vůz a vím, že jeho odhodlání a nasazení jsou prvky, které nám mohou pomoci dosáhnout našich cílů.”

Prohlášení Ferrari neuvedlo, na kolik let má Leclerc smlouvu.


NOVÝ online MAGAZÍN O FORMULI 1 – KOLO NA KOLO

  • Jak si mohl Ayrton Senna zachránit život
  • Špinavé praktiky Tota Wolffa
  • Jak si Emerson Fittipaldi zkomplikoval F1 kariéru
  • Pravé důvody rozchodu Haase a Günthera Steinera

PŘEDPLATNÉ ZDE