Detaily nového Leclercova kontraktu

Délka nové smlouvy Charlese Leclerca ve formuli 1 nebyla při jejím oznámení Ferrari zveřejněna, pouze bylo uvedeno, že se jedná o "dlouhodobou" smlouvu. Přesto se detaily dostaly na veřejnost.

Štítky: Charles Leclerc Zveřejněno 29. 01 2024 — GPF1.cz

Deník Corriere della Sera, který je dobře informován o všem, co se týká Ferrari, se domnívá, že Leclercova nová smlouva obsahuje klauzuli o přerušení z jeho strany, která mu umožní opustit tým po roce 2026, pokud mu tým neposkytne vůz schopný bojovat o titul mistra světa. Pokud se tak nestane, je ve Scuderii vázán až do roku 2028, což by v podstatě znamenalo prodloužení smlouvy o čtyři roky, přičemž jeho předchozí podmínky vyprší na konci nadcházející sezóny 2024.

To v podstatě znamená, že Leclerc podepsal pětiletou smlouvu s Ferrari s okamžitou platností. Jeho končící smlouva, která platila do konce roku 2024, tak byla předčasně změněna a vylepšena. V důsledku toho si Leclerc letos vydělá něco přes 30 milionů dolarů místo dosavadních 24 milionů. K tomu může přijít několik (milionových ) bonusů.


NOVÝ online MAGAZÍN O FORMULI 1 – KOLO NA KOLO

  • Jak si mohl Ayrton Senna zachránit život
  • Špinavé praktiky Tota Wolffa
  • Jak si Emerson Fittipaldi zkomplikoval F1 kariéru
  • Pravé důvody rozchodu Haase a Günthera Steinera

PŘEDPLATNÉ ZDE


V důsledku souhlasu s novou smlouvou si Leclerc v příštím roce vydělá něco přes 30 milionů dolarů na základním platu, což je nárůst oproti dřívějším zhruba 24 milionům dolarů. Bonusy za vítězství v závodech a mistrovský titul tuto částku ještě zvýší.

Leclercova odměna by se měla postupně zvyšovat až na 50 milionů dolarů ročně, ale pouze v případě, že bude v roce 2028 stále jezdcem Ferrari.

Pokud jde o jeho týmového kolegu Carlose Sainze, jednání s Ferrari probíhají, ale žádné zprávy o případném prodloužení zatím nepřicházejí, přičemž Sainz je spojován s možným přestupem k Audi, až přijde rok 2026.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. POSLEDNÍ MÍSTA: PŘIDEJ SE K NÁM!