Za dob mojí vlády jsme pomáhali Ferrari, jak se jen dalo, přiznal Ecclestone

S lehce šokujícím oznámením přišel bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone. Ten totiž prohlásil, že za dob jeho působení spolu s Maxem Mosleym jakožto šéfem Mezinárodní automobilové federace se dělalo vše pro to, aby vítězilo Ferrari. Podobná situace měla nastat i letos, kdy Mercedes údajně pomohl Scuderii s motorem.

5 Štítky: Bernie Ecclestone Ferrari Zveřejněno 28. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Ferrari se letos dostalo do pozice nejbližšího pronásledovatele Mercedesu. Ten od roku 2014, kdy byly zavedeny hybridní pohonné jednotky, tak silnou konkurenci ještě nezažil. Ferrari podle svých slov v posledním roce vylepšilo hlavně šasi, ale bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone má jiné vysvětlení. Domnívá se totiž, že Mercedes pomohl Scuderii s jejím motorem.

„Určitě v konkrétním bodě došlo na pomoc v oblasti motoru. Udělal to Mercedes, a z dobrého důvodu. Vyhrát šampionát proti Sauberu je jedna věc. Vyhrát ho proti Ferrari, to je další. Nevím to jistě. Ale v minulosti se to už stalo s Hondou. A pokud Mercedes vypomáhal v Maranellu, byl to dobrý krok,“ tvrdí Ecclestone.

„Je rovněž jisté, že s tak přátelskou situací mezi těmito dvěma týmy, bylo pro Mercedes nejlepší, aby se ujistil, že Red Bull nebude mít letos nejlepší motory a Ferrari bude konkurenceschopné,“ dodává bývalý dlouholetý šéf královny motorsportu. O pravosti jeho tvrzení ale není moc přesvědčen například Christian Horner z Red Bullu.

Ecclestone také přiznal, že za svojí vlády spolu s Maxem Mosleym se občas udělalo nemálo pro to, aby Ferrari vítězilo. „Pomáhat Ferrari byla ta nejchytřejší věc. A vždycky se tak dělo skrze technické regule. Týmy pro F1 jsou důležité, ale Ferrari je nejdůležitější. Proto se během několika let udělalo hodně pro to, aby Maranellští vyhrávali. Max jim často pomáhal. A já taky. Chtěli jsme, aby vyhrávali. Sezona, kterou vyhraje Ferrari, je hodnotnější než ta, kterou vyhráli jiní.“

Diskuse k článku

Napsat komentář