Hamilton nepamatuje lepší pátek, Bottas zvolil špatné nastavení

Přestože Lewis Hamilton nevyhrál ani jeden z pátečních tréninků na Grand Prix Mexika, průběh celého dne si nadmíru pochvaluje. Valtteri Bottas hodnotí své počínání také pozitivně, přestože jej zbrzdily potíže s nastavením vozu.

Štítky: GP USA Mercedes Zveřejněno 28. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Hamilton v obou trénincích skončil druhý; v tom prvním nestačil na Bottase, odpoledne byl zase nejrychlejší Ricciardo. Brit se přitom nevyhnul několika menším chybkám a také jednomu většímu smyku v jedenácté zatáčce. Hodnocení je ale pozitivní. „Byl to dobrý den. Nezačal jsem dobře, když jsem se ve druhém tréninku roztočil v úvodním kole. Bylo pak o něco těžší jet na super-měkké sadě.

Vzepřel jsem se a nejrychlejší kolo a dlouhé výjezdy na ultra-měkké sadě, to bylo pravděpodobně to nejlepší, co jsem kdy udělal. Nemyslím si, že bych kdy zajel šestadvacet kole takhle konzistentně, možná vyjma závodů. Získali jsme spoustu informací, trať se každou vteřinou zdála lepší, jakmile se oteplilo. Takže celkově to byl dobrý den,“ hodnotil Brit.

Na Bottase nakonec zbylo celkově až páté místo. Za to prý může špatné nastavení vozu. „Tempo v prvním tréninku bylo dobré, užil jsem si to. Je to zábavný okruh na jízdu, protože má nízkou přilnavost, takže je to rozhodně výzva. Pro druhý trénink jsme udělali nějaké změny, jenže jsme se vydali špatným směrem, takže nakonec jsme se vrátili k původnímu nastavení. Proto to nedopadlo tak dobře jako dopoledne. Ale celkově to byl pozitivní den a těším se na kvalifikaci.“

Diskuse k článku

Napsat komentář