Red Bull doplatil na test dílů pro příští rok

Maxe Verstappena v dopoledním tréninku na Grand Prix Mexika zdržel test nových dílů, jak prozradil médiím. Odpoledne jej pak zase potkal menší problém s motorem. Red Bull tak potěšil alespoň Ricciardo, který odpolední jízdy vyhrál. Podle něj ale tým ještě musí pár desetinek najít.

Štítky: GP Mexika Red Bull Zveřejněno 28. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Verstappen odjel pouze 16 kol v dopoledním tréninku, přitom maximem bylo 42 okruhů, které měl na kontě Valtteri Bottas. Co stálo za tímto jevem? „Zkoušeli jsme nějaké nové díly pro rok 2018 a měnili nastavení, takže tím jsme trochu ztratili. Kvůli tolika odlišným částem nemůžete pořádně nastavit vůz. Před druhým tréninkem jsem se trochu potýkal s vyvážením,“ vysvětloval Verstappen.

„Snažil jsem se to napravit, ale nebyl jsem spokojený s tím, jak se auto chovalo. Ale i tak jsem byl třetí, takže rychlost tam je.“ Odpoledne Nizozemce zase zastavil problém s motorem, který ale jezdci Red Bullu prý nedělá starosti.

Solidní tempo rakouské stáje dokázal i Daniel Ricciardo, který druhé měřené jízdy vyhrál. „Je to vždycky dobrý pocit, ale v jízdách na delší vzdálenost musíme pořád najít více rychlosti. S malým množstvím paliva jsme víceméně tam, kde je třeba. Víme, jaký je o sobotách Mercedes, takže pokud před ním chceme zůstat, potřebujeme ještě pár desetinek.

Myslím, že mezi prvními třemi týmy to bude v posledních závodech opravdu těsné,“ prozradil novinářům své dojmy Australan.

Diskuse k článku

Napsat komentář