“Klidnější” Ferrari zvládá lépe strategie

Šéf týmu Ferrari Frederic Vasseur ocenil "velmi dobrý" výkon týmu při Velké ceně Japonska a konstatoval, že tým pokračuje v pokroku v oblasti zacházení s pneumatikami a závodní strategie.

Štítky: Ferrari Frederic Vasseur Zveřejněno 13. 04 2024 — GPF1.cz

Po nevýrazné kvalifikaci minulý víkend v Japonsku se Ferrari v Suzuce opět stalo nejbližším soupeřem Red Bullu v závodě, přičemž čtvrtý Carlos Sainz navázal na své vítězství v Austrálii a dojel za Maxem Verstappenem a Sergiem Perezem na 3. místě. Charles Leclerc se mezitím s alternativní strategií s jednou zastávkou vyšvihl z osmého na čtvrté místo, čímž zajistil Ferrari další solidní výsledek a znamenal, že po čtyřech závodech ztrácí na Red Bull pouhých 21 bodů v pořadí konstruktérů.


JAK MAZANĚ VYJEDNAL HAMILTON SMLOUVU S FERRARI

ČTI V ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO.


Šéf týmu Ferrari Frederic Vasseur po závodě pochválil dobrou strategii Ferrari.

“Pro tým to byla velmi dobrá neděle. Myslím, že jsme se dobře sebrali, kvalifikace byla trochu obtížná, ale měli jsme velmi silnou neděli.”

Vzhledem k tomu, že Sainz a Leclerc v Austrálii a Japonsku těsně porazili soupeře z McLarenu Landa Norrise, byl Vasseur následně dotázán na to, jak velkou roli hraje strategická stránka – a jaké kroky v této oblasti Ferrari zřejmě učinilo.

“Ano, je to pravda,” řekl. “Ale myslím, že součástí toho je také strategie, součástí toho je správa pneumatik. Když máte rychlost, je vždy mnohem snazší zvládat takové situace. Řeknu také, že to přichází s jistotou, že na boxové zídce je to mnohem klidnější a je to nejlepší způsob, jak dělat správná rozhodnutí. Všechno jde společně stejným směrem a je to hladký průběh.”

Na otázku, zda má nějakou zásluhu na pocitu klidu, Vasseur odpověděl:

“Ne, ne, myslím, že situace, víte, že v našem oboru musíte dát všechno dohromady. Když se začnete ubírat správným směrem, všichni tlačí, všichni jsou klidnější, všichni si více věří, a naopak, když se začne roztáčet negativní spirála – je to mnohem těžší. Během zimy jsme s autem udělali dobrý krok, dokonce bych řekl, že i v poslední části loňského roku, ale všichni jsou mnohem jistější do týmu, mnohem klidnější a společně odvádíme dobrou práci.”

Ferrari chce navázat na loňské umístění na 3. místě v hodnocení konstruktérů – poté, co je na druhou příčku odsunul Mercedes – a pokusit se získat svůj první titul mistra světa od sezony 2008.