Williamsová špatně nese prodej týmu po svém otci

Bývalá zástupkyně šéfa týmu Williams Claire Williamsová přiznala, že je "bolestné a těžké" sledovat, jak její bývalý tým vede někdo jiný.

Štítky: Claire Williamsová Williams Zveřejněno 16. 07 2023 — GPF1.cz

Tým Williams, který v roce 1977 založil Claiřin otec Sir Frank Williams, zaznamenal v 80. a 90. letech minulého století obrovské úspěchy a získal sedm titulů mistra světa jezdců a devět titulů konstruktérů. V březnu 2013 byla Claire jmenována zástupkyní ředitele týmu a převzala od Sira Franka každodenní řízení týmu.

Protože se však tým potýkal se špatnými výsledky, byl Williams nabídnut k prodeji a v srpnu 2020 jej získala americká investiční skupina Dorilton Capital za 152 milionů eur. Tato částka zahrnovala vyrovnání dluhů a také příslib, že si tým ponechá svou základnu ve Velké Británii a jméno Williams.

Ačkoli Claire Williamsové byla nabídnuta možnost zůstat ve funkci šéfky týmu, oznámila svůj odchod s platností po Velké ceně Itálie toho roku, což znamenalo, že rodina Williamsových poprvé nestála v čele týmu, který nese jejich jméno. V rozhovoru pro deník The Sun Williamsová prozradila, jak bolestně nese nutnost prodat tým, a vysvětlila:

“Už se na nedívám. Bylo to opravdu vědomé rozhodnutí, protože se stále vzpamatovávám z toho, že jsem udělal krok zpět. Odchod z mého týmu zanechal obrovskou mezeru. Byli jsme neochotní prodejci. Život nás zavedl na tu cestu, kdy jsme byli nuceni prodávat.

Teď se dostávám do bodu, kdy se začnu znovu dívat. Je to stále dost bolestivé a těžké vidět, jak někdo jiný vede tým, který kdysi patřil k naší rodině a našemu životu.”