Verstappen o tom, co by chtěl dělat po skončení kariéry pilota F1

Nizozemský pilot už dlouho avizuje, že neplánuje svou kariéru příliš protahovat. Nyní prozradil, jak by si představoval svůj život ve sportovním důchodu.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 16. 07 2023 — Petr Horák

Úřadující mistr světa má smlouvu v Red Bullu do roku 2028, kdy mu bude 31 let. Několikrát však uvedl, že narozdíl od Alonsa, Hamiltona nebo Raikkonena nemá v plánu závodit i po čtyřicítce.

Nabízí se tak otázka, jestli by nechtěl být šéfem nějakého týmu nebo si rovnou založit stáj vlastní po vzoru třeba Alaina Prosta. S tím spojená zodpovědnost a časté cestování však Maxe odrazují. “Jde tam o spoustu peněz a já nechci být v té rozhodovací pozici. Nacestoval jsem se dost už jako jezdec, takže to nechci zažít znovu jako šéf týmu,” vysvětlil mistr světa.

Co ho ale baví a láká je virtuální závodění. Verstappen prozradil: “Sim racing mám moc rád. Spoustu lidí si myslí, že je to jen hra, ale není. Já jsem do toho opravdu nadšenec. Do budoucna bych rád vytvořil projekt, díky kterému se budou moci sim raceři dostat k reálnému závodění a zkusit jak daleko se dostanou. Možná bych i chtěl mít vlastní tým. V tomhle odvětví je spoustu možností, které chci prozkoumat a už na tom pracuju.”

Verstappen má v teprve 25 letech už 43 vítězství, dva tituly mistra světa a třetí na velmi dobré cestě. S odkazem, který ve Formuli 1 zanechá, si ale příliš hlavu neláme. “Teď jsem tady a snažím se dosáhnout všeho, čeho můžu. Ale taky vím, že život není jen Formule 1. Až skončím, chci si prostě užívat život a zabývat se jinými věcmi. Co se stalo v F1 už bude za mnou. I když to bude někde zapsané, asi na to v 60 nebo 70 nebudu vzpomínat,” řekl Max Verstappen.