Vettel doufá, že “brutální” de Vriesův vyhazov mu nenaruší sebedůvěru. Co řekl o Ricciardovi?

Sebastian Vettel doufá, že "brutální" vyhazov Nycka de Vriese nenaruší jeho sebedůvěru.

Štítky: Nyck de Vries Sebastian Vettel Zveřejněno 16. 07 2023 — GPF1.cz

De Vriesova kariéra v týmu AlphaTauri skončila po pouhých 10 závodech, kdy se Red Bull rozhodl nahradit ho zkušeným Danielem Ricciardem. Stalo se tak poté, co De Vries nedokázal vyrovnat svůj výkon v závodě na Monze 2022 a v době svého vyhazovu byl jedním z pouhých dvou jezdců, kteří letos ještě nezískali ani bod. V jeho 28 letech se teprve uvidí, kdy a zda vůbec se De Vries vrátí na startovní rošt, a další muž, který nedávno opustil místo plnohodnotného jezdce, doufá, že povaha jeho odchodu nepoškodí jeho sebevědomí.

“Musím být upřímný, pro Nycka je to samozřejmě škoda,” řekl Vettel televizi ITV. “Způsob, jakým to skončilo. Myslím, že dostal velkou šanci, možná se pro něj věci nevyvíjely tak, jak očekával nebo jak očekávali lidé, ale je to také trochu kruté, když dojde k velmi náhlému ukončení. Je to brutální.

Protože hlavně si myslím, že Nyck… Myslím tím, že jsem ho loni potkal poprvé a vypadal jako opravdu dobrý člověk a je to dobrý jezdec. Vyhrál šampionát F2, vyhrál světové tituly, takže je dobře uznávaný a já doufám, že mu to nesrazí sebedůvěru. Takže proto by se lidé neměli dívat jen na jeho kariéru v týmu AlphaTauri] protože lidé k tomu mají tendenci a to není správné.

Těch pět, deset závodů možná nedopadlo tak, jak by mohlo. Nevíme proč, zaprvé to sledujeme zvenčí a zadruhé je to stále velmi dobrý jezdec. Takže musím také soucítit s tím, že víte, je to pro něj velmi kruté a doufám, že to lidé nekoukají jen na tohle.”

Ale jak se jedny dveře zavírají, jiné se otevírají a Vettelův bývalý týmový kolega z Red Bullu Ricciardo se vrací do F1, protože sám byl v roce 2022 v roli někoho, kdo F1 opouštěl.

“Jsem za Daniela velmi šťastný,” řekl čtyřnásobný mistr světa. “Velmi šťastný. Mám ho rád. Samozřejmě jsem s ním závodil a potkal jsem ho na testu v Silverstonu, když jsem připravoval na McLaren pro tento víkend.”